عرضه های اولیه هفته آینده کدامند؟

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، خبرنگاران: در هفته اخیر سهامداران شاهد عرضه اولیه دو نماد بگیلان و غزر بودند. برای هفته بعد احتمالا عرضه اولیه کدام نماد خواهد بود؟

عرضه های اولیه هفته آینده کدامند؟

به گزارش گردش 360 به دور دنیا به نقل از تجارت نیوز، در هفته اخیر عرضه اولیه بگیلان و عرضه اولیه غزر انجام شد. در سرانجام فرایند تخصیص عرضه اولیه بگیلان که روز سه شنبه انجام شد، به هر نفر معادل 51 سهم در سقف قیمتی 2400 تومانی تخصیص داده شد. با این حساب هر کد بورسی بیش از 122 هزار تومان برای این خرید پرداخت کرد.

در سرانجام عرضه اولیه غزر، به هر کد بورسی 33 سهم در سقف قیمتی 3975 تومانی تخصیص داده شد که معادل 131 هزار تومان بود.

پس از دو عرضه اولیه بگیلان و غزر حالا نوبت به عرضه اولیه کدام نماد رسیده است؟

پنجشنبه، 9 مرداد ماه سال جاری مجید نوروزی، معاون ناشران و اعضا شرکت بورس تهران گفته است: از ابتدای سال تا به امروز 12 شرکت در جلسات مختلف هیات پذیرش مطرح شده و با پذیرش آنها در بورس تهران موافقت شده است که با احراز شرایط مشخص شده توسط هیات پذیرش، نسبت به درج آنها اقدام و در نوبت عرضه قرار می گیرند.

با این سخنان به نظر می رسد همچنان سهامداران می توانند منتظر عرضه اولیه نمادهای جدید باشند.

هشتم مرداد ماه سال جاری هم مدیرعامل رایتل ضمن ارائه گزارش عملکرد سال مالی گذشته ابراز امیدواری کرد که سهام این شرکت در پاییز سال جاری در فرابورس پذیرش شود.

بنابراین نه تنها از سوی مقامات بورسی بلکه از سوی خود شرکت ها هم همچنان اخبار مربوط به عرضه اولیه نمادهای جدید قابل مشاهده است.

در همین مورد رئیس بنیاد مستضعفان هم در هفته اخیر با بیان اینکه ما می توانیم بخشی از املاک و مستغلات خود را که سند شسته رفته دارد حتماً در بورس عرضه کنیم، گفت: 32 شرکت بورسی داریم سال جاری 20 شرکت دیگر بنیاد بورسی می شود، در سه سال آینده همه شرکت های بنیاد که قابلیت بورسی شدن دارند بورسی می شود.

با این حال به نظر می رسد عرضه اولیه محتمل نزدیک، مربوط به دو خبر مورد اشاره نیست. آن طور که دنیای اقتصاد بر اساس گفته ها نوشته است، شرکت های بهساز کاشانه تهران، تامین سرمایه امین، صنعت غذایی کوروش، تامین سرمایه تمدن و پتروشیمی بوعلی سینا به ترتیب به عرضه نزدیک تر هستند.

همچنین سید فریدالدین معصومی، مدیر عامل هلدینگ برق و انرژی غدیر اخیرا گفته بود: ورود نیروگاه های تحت مالکیت هلدینگ غدیر به بورس در حال انجام است و تا سرانجام تیرماه جاری قرار است نیروگاه گیلان در بورس عرضه شود. علاوه بر این نیروگاه، قرار است نیروگاه هرمز بندرعباس نیز که در دستور کار است در بورس عرضه شود.

بنابراین به لیست عرضه اولیه های محتمل باید نیروگاه هرمز بندرعباس را هم اضافه نمود.

آخرین شرایط عرضه اولیه شرکت ها در فرابورس

بااین حال شنبه، چهارم مرداد ماه سال جاری افسانه اروجی، معاون بازار شرکت فرابورس در خصوص آخرین شرایط عرضه اولیه شرکت ها در فرابورس اظهار کرده بود: اکنون چهار شرکت برای عرضه اولیه سهام در بازار دوم، درج نماد شدند که شامل شرکت های کشاورزی و دامپروری ملارد شیر، توسعه جهت برق گیلان، پتروشیمی ارومیه و تهیه و توزیع غذا دنا آفرین فدک می شود.

از این چهار نماد مورد اروجی، تنها توسعه جهت برق گیلان با نماد بگیلان در هفته اخیر عرضه اولیه شد اما به نظر می رسد سه نماد دیگر شانس بالایی برای عرضه اولیه هفته آینده دارند.

با توجه به اینکه وی از احتمال عرضه اولیه بگیلان یا شاروم در چهارشنبه، هشتم مرداد ماه خبر داده بود به نظر می رسد پس از بگیلان، احتمالا عرضه اولیه نماد شاروم یا همان شرکت پتروشیمی ارومیه انجام شود. این شرکت 30 تیر ماه سال جاری در فهرست نمادهای فرابورس درج شده بود. علاوه بر این، شرکت های کشاورزی و دامپروری ملارد شیر و تهیه و توزیع غذا دنا آفرین فدک نیز می توانند از گزینه های محتمل عرضه اولیه هفته آینده باشند.

منبع: اقتصادنیوز

به "عرضه های اولیه هفته آینده کدامند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه های اولیه هفته آینده کدامند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید