جزئیات شرایط معافیت مالیاتی صادرکنندگان در بودجه 99 ، پرداخت مشوق منوط به بازگرداندن ارز شد

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، هرگونه نرخ صفر و معافیت های اقتصادیاتی برای درآمد های حاصل از صادرات کالا و خدمات در صورتی که ارز حاصل از صادرات طبق مقررات اعلامی بانک مرکزی به چرخه اقتصادی کشور برگردانده نشود، برای عملکرد سال 98 و 99 قابل اعمال نخواهد بود.

جزئیات شرایط معافیت مالیاتی صادرکنندگان در بودجه 99 ، پرداخت مشوق منوط به بازگرداندن ارز شد

به گزارش گروه مالی گردش 360 به دور دنیا، براساس لایحه بودجه سال 99 کشور هرگونه نرخ صفر و معافیت های مالیاتی برای درآمد های حاصل از صادرات کالا و خدمات از جمله کالا های غیرنفتی، محصولات بخش کشاورزی و مواد خام و همچنین استرداد مالیات و عوارض موضوع ماده (13) قانون مالیات بر ارزش افزوده، در مواردی که ارز حاصل از صادرات طبق مقررات اعلامی بانک مرکزی به چرخه مالی کشور برگردانده نشود، برای عملکرد های سال های 1398 و 1399 قابل اعمال نخواهد بود.

مدت استرداد مالیات بر عوارض ارزش افزوده موضوع ماده (34) قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور از طرف سازمان امور مالیات کشور یک ماه از تاریخ ورود ارز به چرخه مالی کشور مطابق مقررات یاد شده می باشد.

پرداخت هرگونه جایزه و مشوق صادراتی برای صادرکنندگان منوط به حصول اطمینان از برگشت ارز حاصل از صادرات کالا و خدمات به چرخه مالی کشور براساس دستورالعمل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران می باشد.

مدت اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب 7 اردیبهشت 1387 و اصلاحات بعد آن تا زمان لازم الاجرا شدن قانون جدید تا سال 1399 تمدید می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "جزئیات شرایط معافیت مالیاتی صادرکنندگان در بودجه 99 ، پرداخت مشوق منوط به بازگرداندن ارز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات شرایط معافیت مالیاتی صادرکنندگان در بودجه 99 ، پرداخت مشوق منوط به بازگرداندن ارز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید