برگزاری بازی فولاد - استقلال در گروی حضور یک بازیکن!

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، جواد نکونام درباره شرایط فولاد گفت: از چهارشنبه گذشته تیم را به دور هم جمع نموده ایم و پنجشنبه اولین تست را دادیم. جا دارد از سعید آذری و مدیران کارخانه فولاد تشکر کنم که زحمات زیادی کشیدند. در این شرایط باشگاه هزینه زیادی را متقبل شد، چون می دانید که اهواز شرایط خوبی ندارد و نمی توانستیم در آنجا آغاز تمرینات را داشته باشیم.

برگزاری بازی فولاد - استقلال در گروی حضور یک بازیکن!

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان در خصوص اینکه شرایط برای برگزاری نخستین بازی تیمش مقابل استقلال مهیا است، گفت: در این بازی که تماشاگر حضور ندارد و تیم ها هم که در هتل هستند، انشالله تا آن موقع شرایط کل کشور خوب باشد و اهواز هم قطعا خوب خواهد شد. در جریان هستم که مسئولان استانی قرنطینه شهر را سخت تر کردند و مردم هم بیشتر رعایت می نمایند تا همه در صحت و سلامت باشند. چیزی که خیلی برای ما مهم است اینکه طرفداران و مردم دوست دارند که در شهر خودمان بازی کنیم و انشالله در اولین بازی میزبان باشیم و مقابل استقلال هم قطعا در اهواز بازی می کنیم.

نکونام در پاسخ به این سوال که فولاد با وجود مخالفت برگزاری مسابقات لیگ تمریناتش را شروع نموده ولی بعضی از تیم ها می خواهند لیگ برگزار نگردد، مطرح کرد: به تیمی کاری ندارم، اگر خاطرتان باشد آن موقع هم که لیگ برگزار می شد گفتم لیگ نباید برگزار گردد. صحبت من به خاطر خودم و تیمم نیست و به خاطر کل جامعه فوتبال است. همه مخالف این هستند که لیگ برگزار گردد. کاری به قهرمانی تیمی ندارم، من در خصوص سلامتی جامعه و فوتبال صحبت می کنم.

وی اضافه کرد: حتی اگر بتوانیم کاری کنیم که هر روز یک نفر کمتر به بیمارستان ها مراجعه نمایند به پرستاران که می گوییم قهرمانان واقعی هستند یاری می کنیم. سر من با خواندن یکسری از مطالب کلاه نمی رود. ما یکی از پروتکل های اسپانیا را هم نمی توانیم اجرا کنیم. در اسپانیا اگر بازیکنی با ماشین شخصی اش به تمرین برود، تا آخرین روز تمرینات فقط از همان ماشین استفاده می نماید. بازیکنان آنها حق ندارند در رختکن ها حضور داشته باشند و حتی بعد از تمرینات دوش بگیرند. در آلمان پیش از شروع مسابقات، تیم ها 2 ماه تمرین کردند ولی ما 20 روز دیگر مسابقات را می خواهیم شروع کنیم و الان جنگ می گردد که چه تیمی زودتر شروع کند.

نکونام در پاسخ به این سوال که موافق لغو مسابقات لیگ هستند و باشگاه فولاد هم سهمیه آسیایی نگیرد؟ گفت: سهمیه را چه تیم هایی بگیرند؟ اینطور نیست که 4 تیم اول لیگ سهمیه آسیا را بگیرند. نظر شخصی من از ابتدا این بود که لیگ استراحت بخورد و زیرساخت ها را آماده می کردیم و به تیم ها می گفتیم که 2 ماه دیگر مسابقات شروع می گردد. روزی که اعلام کردم بر سر شروع تمرینات دعوا بود که چه تیمی زودتر شروع کند. از تیم های عظیم تا کوچک هم یواشکی تمرین کردند ولی ما این کار را نکردیم.

وی توضیح داد: نمی گردد که بگوییم 25 روز دیگر مسابقات را شروع کنیم و الان بر سر شروع تمرینات دعوا است. با شرایط لیگ سال جاری، بازیکن ممکن است مصدوم گردد. می توانستیم سال بعد 9 بازی این فصل را ابتدا انجام دهیم و بعد از آن مسابقات فصل آینده را برگزار کنیم. برای سلامتی جامعه ورزش می کنیم، رعایت همه این شرایط برای این است که اگر یک نفر هم کمتر مریض گردد بهتر است. نسبت به جامعه مسئول هستیم و فوتبال هم با هیچ رشته ورزشی قابل مقایسه نیست. اینکه می گویند مگر فوتبالیست ها خونشان رنگین تر است، اصلا این طور نیست. من فکر نمی کنم فوتبالیست ها با تعطیلی لیگ به مشکل بخورند و نظر شخصی من این است که کاملا راه را اشتباه رفتیم.

سرمربی تیم فوتبال فولاد در خصوص بازگشت پاتوسی گفت: به سازمان لیگ نامه زدیم که بازیکن مان نیامده و اگر پاتوسی به بازی اول مان نرسد سازمان لیگ باید بازی مان را عقب بیندازد. باید به فکر بازیکنان و مربیان خارجی باشند و راه چاره ارائه بدهند. خداراشکر در فوتبال ما به این شکل نیست و همه می دانند.

نکونام در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است تیم سابق پاتوسی از حضور او در فولاد جلوگیری و اعلام کند که قرارداد او تمام شده است؟ اعلام نمود: همه چیز امکان پذیر هست. متاسفانه وقتی برنامه نداریم و بلد نیستیم برنامه ریزی کنیم همین مسائل را داریم. الان مربی خارجی ما می گوید قرارداد م تمام شده و به اداره مالیات اسپانیا اعلام کردم که تا فلان تاریخ مشغول به کار هستم و حقوق بازنشستگی نمی گیرم چون در فلان کشور قرارداد دارم.

سرمربی فولاد گفت: دوستان می گویند که طبق پروتکل آلمان و اسپانیا کار نموده ایم اما ما یک هزارم آنها هم نیستیم. حداقل من می توانم تمام پروتکل های اسپانیا را برای شما بگویم. بروید بپرسید و مطالعه کنید؛ اینکه هرکسی هرچه می گوید که نمی گردد. طبق علاقه و به وسیله دوستانی که دارم از آنها سوال می کنم. تیم های آلمانی سه هفته باهم تمرین می کردند و قبل از آن به صورت انفرادی تمرین داشتند. مگر سال جاری سال مسابقات انتخابی جام جهانی نیست و تیم ملی برای ما اهمیت ندارد؟ در هفته اول لیگ آلمان که بازی ها از سرگرفته شد, 9 مصدومیت عضلانی و یک رباط به وجود آمد. همین الان در تیم اوساسونا که تمرینات شروع شده 5 مصدوم داده است, آن هم با آن امکاناتی که دارند.

وی ادامه داد: شما می دانستید هر بازیکن یا عضو باید یک اتاق مستقل داشته باشد و پرواز ها چارتر صورت بگیرد؟ فقط می گوییم می خواهیم لیگ را برگزار کنیم, الهی به امید تو. اصلاً پروتکل و چنین چیز هایی وجود ندارد, الان شما از دستگاه رد و وارد زمین شوید, آن وقت با یک تکل چه اتفاقی می افتد؟ شما ببینید کدام یک از باشگاه های عظیم جهان در کنار زمین شان مدام اسپری و ماسک است؟ اصلا چنین چیزی نمی گردد, فوتبال یک طور دیگر است که با همه شغل های جهان نیز فرق می نماید. لطفاً اینقدر مسئله را احساسی نکنیم و به صورت منطقی با آن برخورد کنیم. باید زمانی که می خواستند این تصمیم را بگیرند, مدیران را صدا می کردند و از آنها نظر می خواستند, شاید از بین 50 نظر, 2 نظر به درد می خورد.

سرمربی فولاد خوزستان گفت: شما نمی توانید در سالی که جام جهانی, لیگ قهرمانان و جام حذفی وجود دارد, لیگ برتر را هم برگزار کنید و بعد از 20 روز دوباره فصل بعد را هم برگزار کنید. بازیکنان در این شرایط آسیب می بینند. بدن بازیکن از آهن نیست. نظر شخصی من و عقلانی موضوع این بود که لیگ را تعطیل و زیرساخت ها را آماده می کردند و همه چیز را برای برگزاری بازی هایی با رعایت پروتکل ها انجام می دادیم. بعد ابتدا 9 بازی را انجام می دادیم و پشت سر آن فصل بعدی را شروع می کردیم, چون فصل آینده مسابقات امید و تیم ملی نداریم که بین مسابقات 45 روز تعطیل گردد. می توان از این فرصت استفاده کرد یا اینکه فصل بعد اصلا نیم فصل را بر می داشتیم و از آن طرف در خرداد ماه لیگ را تعطیل می کردیم. چه اتفاقی رخ می داد؟

نکونام یادآور شد: الان با این شیوه تیم هایی که در لیگ قهرمانان آسیا و تیم ملی بازیکن دارند, بیشتر در معرض آسیب هستند. برد و باخت در فوتبال مهم نیست و تیم ها بارها باهم بازی می نمایند اما بحث سلامت چه می گردد؟

وی درباره اینکه آذری اعلام نموده که بازیکنان دوست دارند لیگ شروع گردد و طرفداران نیز منتظر این اتفاق هستند, اشاره نمود: وقتی چیزی روی اجبار است بازیکن می تواند بگوید نه؟ وقتی اعلام کردیم که بعضی از اعضا کرونا دارند, بازیکنی به من گفت که می خواهد در ماشین بخوابد و اینجا (هتل) نمی ماند. اگر خواستید اسم می آورم. بازیکن ما می ترسید. من اصلاً می گویم کرونا می گیرم و اتفاقی برای من رخ نمی دهد اما اگر به یکی که سن بالایی در اقوام من دارد این ویروس را انتقال دادم چه؟ ما باید با کرونا کنار بیایم, درست است اما باید رعایت هم کنیم.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان با بیان اینکه هنوز از استقلال طلب دارد، مطرح کرد: امیدوارم در فوتبال ایران اگر تیمی نمی تواند مطالبات بازیکنش را پرداخت کند دیگر اجازه نداشته باشد بازیکن بگیرد. در فوتبال جهان هیچ تیمی وجود ندارد که بدهکار باشد ولی تیمداری کند. همین الان از 2-3 باشگاه طلب دارم، خیلی از مربیان دیگر هم همین شرایط را دارند. درباره استقلال هم بد است که اینقدر پیگیری کنیم. طلب قراردادی من را پرداخت نکردند و در خصوص مالیات من هم کلک زدند و بخشی از آن پرداخت شد. من هم این موضوع را به AFC اعلام و مدارکم را هم برای آنها ارسال کردم. در اولین فرصتی که AFC به باشگاه استقلال مراجعه کند متوجه می گردد چه اتفاقی افتاده است.

نکونام ادامه داد: به باشگاه استقلال گفتم مالیات من هر چقدر است خودتان پرداخت کنید. مبالغی که به اداره مالیات را پرداخت کردم را قبول نکردند و گفتند چون خودت این بخش از مالیات را پرداخت کردی دیگر ما آن را نمی دهیم. غیر از آقای آذری و چند تا از دوستان ما اصلا مدیر نداریم. یک مدیر هم مثل کی روش به فوتبال ایران می آید که او را فراری می دهیم.

وی درباره این موضوع که فیفا فوتبال ایران را تهدید به تعلیق نموده است، اعلام نمود: از لحاظ اینکه فوتبال ما به سلامت و کارآیی برسد موافق این هستم که این اتفاق بیفتد چون در آن صورت باید کار را درست کنیم. وقتی می خواهیم لیست بدهی ها و مالیات را بدهیم، دروغ می گوییم، وقتی می خواهیم قرارداد ها را اعلام کنیم، مجددا دروغ می گوییم، این کارها چه معنی دارد؟ من موافق تعلیق فوتبال ایران نیستم و امیدوارم همه چیز درست گردد. اگر قرار باشد فوتبال ما تعلیق گردد مجبور می شویم همه چیز را بکوبیم و از نو بسازیم.

نکونام با اشاره به مسائل قرارداد فدراسیون فوتبال با ویلموتس توضیح داد: زمانی که به تیم ملی رفتم به فدراسیون فوتبال گفتم که فقط آمده ام کار یاد بگیرم، نه پول می خواهم و نه می خواهم قرارداد میلیاردی داشته باشم، ولی مربی خارجی حتی اگر نتیجه هم نگیرد پولش را می خواهد و با کسی شوخی ندارد. متاسفانه وقتی اشتباه می کنیم شهامت نداریم بگوییم اشتباه نموده ایم.

وی در پاسخ به این سوال که در فوتبال ایران بدتر از این قرارداد هم داشته ایم؟ گفت: بله بدتر از این هم در فوتبال ایران قرارداد بسته ایم. تیمی مثل بایرن مونیخ وقتی سرمربی انتخاب می نماید ببینید چرا آن مربی را انتخاب نموده اند. ما به یک کلاس مربیگری رفتیم، 95 درصد نفرات حاضر در آن کلاس کسانی بودند که در خیابان هم به آنها تیم نمی دهند! این شده فوتبال ما. کسانی که به فوتبال علاقه و دوست دارند کار نمایند اصلا اجازه نمی دهند در این عرصه حضور داشته باشند. الان باید برای آینده مربی بسازیم ولی به آنها اجازه نمی دهند. اگر کسی که مسئولیت دارد روزی یک مربی یا بازیکن جواب سلامش را ندهد از ریشه او را می زنیم و همین می گردد استعدادسوزی.

سرمربی تیم فوتبال فولاد در خصوص حضور دلال ها در فوتبال ایران گفت: امیدوارم این موضوع حل گردد. هر کاری که به فوتبال ما یاری کند و باعث پاکسازی گردد تاثیرگذار است.

نکونام در سرانجام در خصوص اسکوچیچ اظهار کرد: من برای تیم ملی فوتبال کشورم آرزوی موفقیت می کنم.

منبع: فرارو

به "برگزاری بازی فولاد - استقلال در گروی حضور یک بازیکن!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری بازی فولاد - استقلال در گروی حضور یک بازیکن!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید