باید از سرمایه گذاری شرکت های دولتی و عمومی برای توسعه کشور حمایت کرد

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، خبرنگاران: معاون اول رییس جمهوری با بیان محدودیت های فعلی برای سرمایه گذاری در کشور، گفت: باید از اقدامات و افزایش سرمایه گذاری های شرکت های دولتی و عمومی از منابع داخلی برای توسعه کشور حمایت کرد.

باید از سرمایه گذاری شرکت های دولتی و عمومی برای توسعه کشور حمایت کرد

به گزارش گردش 360 به دور دنیا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رییس جمهوری، اسحاق جهانگیری روز دوشنبه در جلسه شورای اقتصاد با اشاره به اهمیت موضوع تامین کاغذ برای برطرف نیازهای داخلی بر تسریع در اجرای مصوبه پیشین شورای اقتصاد به منظور احداث کارخانه فراوری کاغذ از باگاس نیشکر در منطقه محروم شادگان تاکید نمود و گفت: در حال حاضر با توجه به حذف ارز دولتی برای واردات کاغذ، فشار فراوانی بر صنعت چاپ و نشر و مطبوعات کشور وارد شده که باید با فراهم کردن شرایط فراوری داخلی علاوه بر جلوگیری از خروج سالانه میلیون ها دلار ارز از کشور، برای واردات کاغذ مانع از هدر رفت مواد اولیه باگاس در خوزستان شد که سالانه شاهد آتش دریافت آنها و ایجاد مسائل زیست محیطی در منطقه هستیم.

معاون اول رییس جمهوری با اشاره به شرایط سرمایه گذاری در کشور با توجه به محدودیت های فعلی گفت: باید از اقدامات و افزایش سرمایه گذاری های شرکت های دولتی و عمومی از منابع داخلی برای توسعه کشور حمایت کرد.

جهانگیری ضمن تاکید بر تجهیز دانشگاه های کشور به تجهیزات آزمایشگاهی نوین، از سازمان برنامه و بودجه خواست تا به منظور پیشبرد طرح های مربوط به بهینه سازی مصرف سوخت و از رده خارج کردن خودروهای فرسوده، راه حل عملیاتی تهیه و ظرف یک ماه آینده به شورای اقتصاد ارائه کند.

در این جلسه که وزیران نیرو، نفت، علوم، تحقیقات و فناوری و سرپرست وزارت صنعت معدن و تجارت، رییس سازمان برنامه و بودجه و معاون علمی و فناوری رییس جمهوری حضور داشتند با درخواست وزارت نیرو در مورد سرمایه گذاری از محل منابع داخلی شرکت توانیر برای اجرای طرح تأمین زیرساخت صادرات برق به شهر زرنج افغانستان و بندر گوآدر پاکستان و نیز واگذاری کار به شرکت خارجی و خرید کالا و تجهیزات برای اجرای پروژه مدرنیزاسیون (بازتوانی)، نیروگاه بخار رامین اهواز موافقت شد.

شورای اقتصاد همچنین با سرمایه گذاری از محل منابع داخلی سازمان آب و برق خوزستان برای ترمیم و بهسازی سد و نیروگاه مسجد سلیمان و توسعه نیروگاه دز و نیز سرمایه گذاری از محل منابع داخلی شرکت مادرتخصصی نیروی برق حرارتی به منظور احداث نیروگاه سیکل ترکیبی موافقت کرد.

در این جلسه علاوه بر موافقت با طرح خرید تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاه شهید بهشتی با استفاده از تسهیلات خارجی (فاینانس) با اصلاحیه مصوبه مربوط به طرح یاری به جایگزینی و اسقاط یک میلیون دستگاه بخاری مرسوم (گازی و نفتی) با بخاری های گازسوز دودکش دار راندمان بالا(هرمتیک هوشمند) موافقت شد.

شورای اقتصاد با موضوع افزایش سقف زمانی جداول واگذاری و بازپرداخت طرح توسعه یکپارچه میدان های مشترک نفتی غرب کارون و احداث خطوط لوله انتقال نفت خام و پایانه های صادراتی در بنادر بهرگان و جاسک و طرح توسعه جامع و یکپارچه اجرا و تکمیل فازهای 11 تا 24 پارس جنوبی و خطوط لوله سراسری (6، 9 و 11 انتقال گاز) موافقت کرد.

اصلاح مجوز ماده 87 قانون تنظیم بخشی از مقررات دولت در مورد طرح نگهداشت و پشتیبانی انبارها و مخازن و ساختمانهای اداری و تأسیسات پخش (مربوط به شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های (نفتی ایران) و نیز موافقت با درخواست ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به منظور احداث کارخانه فراوری کاغذ در منطقه محروم شادگان از دیگر مصوبات امروز شورای اقتصاد بود.

منبع: اقتصادنیوز

به "باید از سرمایه گذاری شرکت های دولتی و عمومی برای توسعه کشور حمایت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باید از سرمایه گذاری شرکت های دولتی و عمومی برای توسعه کشور حمایت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید