صالحی امیری: ورود ورزش های الکترونیک به بازی های آسیایی 2022 تحول بزرگی است

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، رئیس کمیته ملی المپیک اضافه شدن ورزش های الکترونیک به بازی های آسیایی 2022 را سرآغاز تحول مناسب این رشته در ایران هم راستا با تغییرات عظیم صنعت ورزش های الکترونیک دانست.

صالحی امیری: ورود ورزش های الکترونیک به بازی های آسیایی 2022 تحول بزرگی است

به گزارش گردش 360 به دور دنیا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی، اولین جلسه فدراسیون ورزش های همگانی با موضوع انجمن ورزش های الکترونیک و موضوع ورود این رشته به بازی های آسیایی چین 2022 با حضور سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، افشین ملایی رئیس فدراسیون ورزش های همگانی، محمدرضا فروحی دبیر فدراسیون ورزش های همگانی و لقمان شاورانی دبیر انجمن ورزش های الکترونیک در محل کمیته ملی المپیک برگزار گردید.

در ابتدای جلسه رئیس فدراسیون ورزش های همگانی با ارائه گزارشی از فعالیت های فدراسیون ورزش های همگانی و بعلاوه انجمن ورزش های الکترونیک از برگزاری پیروز طرح ملی نشاط و اجرای اولین بار تلفیق ورزش و بازی های رایانه ای و بعلاوه دیگر اقدامات فدراسیون ورزش های همگانی نظیر راه اندازی و تشکیل اندیشکده ورزش در فدراسیون و برگزاری لیگ تندرستی گزارشی را به ریاست کمیته ملی المپیک کشورمان ارائه نمود.

ملایی در ادامه به اهمیت اندازه بالای مخاطبان رشته ورزش های الکترونیک در کشورمان اشاره نمود و اضافه نمود: با توجه به میلیون ها مخاطب این رشته نو و بعلاوه حضور قطعی و رسمی این رشته در بازی های آسیایی 2022 در کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان احتیاج به نگاه و برنامه بلند مدت با هدف توسعه و توسعه ورزش های الکترونیک خصوصا ورزش های مجازی هستیم.

در ادامه این جلسه سیدرضا صالحی امیری با ابراز خوشحالی نسبت به ورورد قطعی و رسمی ورزش های الکترونیک به بازی های آسیایی 2022 چین، برگزاری این جلسه را سرآغاز تحول و تغییر مناسب و متناسب این رشته در ایران هم راستا با تغییرات عظیم صنعت ورزش های الکترونیک دانست.

صالحی امیری با اشاره به مسئولیت گذشته خود در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از صنعت ورزش های الکترونیک به اسم یک ابزار عظیم و مهم فرهنگی، مالی و ورزشی یاد کرد و گفت: در ایران می بایست از اقتصاد ورزشی حوزه های نوین همانند ورزش های الکترونیک و بازی های رایانه ای و موبایلی همانند کشورهای دیگر به اسم یک فرصت درآمدزایی و بعلاوه یک ابزار مهم فرهنگ سازی و آموزش استفاده کرد.

رئیس کمیته ملی المپیک با اشاره به علاقه و آشنایی که با ورزش های الکترونیک دارد از حمایت های فدراسیون ورزش های همگانی از این رشته ورزشی تقدیر کرد و اضافه نمود: آقای لقمان شاورانی در طول سال های فعالیت خود در انجمن ورزش های الکترونیک توانسته است زحمات زیادی برای احیای این رشته متحمل گردد.

وی با بیان این که از دیگر مسئولیت های فدراسیون ورزش های همگانی و انجمن ورزش های الکترونیک توسعه و توسعه ورزش های الکترونیک در فدراسیون های ورزشی است، گفت: در همین رابطه آمادگی کمیته ملی المپیک را برای ساخت و فراوری بازی های ورزشی داخلی با مشارکت فدراسیون های ورزشی اعلام و اجرای آن را به فدراسیون ورزش های همگانی محول می کنیم.

صالحی امیری در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به تائید ورزش های الکترونیک در کمیته بین المللی المپیک IOC و شورای المپیک آسیا OCA از حمایت قاطع کمیته ملی المپیک کشورمان از این انجمن و رشته نوظهور اطلاع داد و منظره بسیار خوبی را برای این حوزه تبیین کرد.

صالحی امیری دارا بودن میلیون ها مخاطب در کشور، وجود بازی های متنوع ورزشی و تفریحی در کنار تخصص بالا و استعداد ویژه ایرانی ها در این حوزه را فرصت مهمی دانست که می بایست با برنامه ریزی درست و مناسب از فراوریات داخلی کشورمان در جهت توسعه و توسعه بازی های ایرانی با مشارکت شورای عالی فضای مجازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حمایت گردد.

در ادامه این جلسه محمدرضا فروحی دبیر فدراسیون ورزش های همگانی با ارائه تحلیلی جامع از شرایط حال حاضر انجمن ورزش های الکترونیک و آینده این رشته ورزشی خواهان حمایت بیشتر مادی و معنوی از انجمن شد.

لقمان شاورانی دبیر انجمن ورزش های الکترونیک هم با تشکر از حمایت های دکتر صالحی امیری و بعلاوه خانواده فدراسیون ورزش های همگانی به ویژه دکتر ملایی رئیس فدراسیون ورزش های همگانی، پیروزیت های 2 سال اخیر انجمن را مرهون حمایت ها و زحمات وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و فدراسیون همگانی دانست.

شاورانی با ارائه گزارشی از اقدامات انجمن ورزش های الکترونیک، پیروزیت های اخیر صندلی بین المللی انجمن، اقدامات کمیته بین الملل المپیک IOC شورای المپیک OCA اظهار داشتند که این آغاز یک راه نو و دوره ای متعالی در ورزش دنیا است و در واقع المپیک دنیای وارد دنیای ورزش های الکترونیک شده است و این بدین معناست که کل ورزش دنیا با ورزش های الکترونیک عجین شده است.

شاورانی با ارائه گزارشی برنامه های آینده انجمن را به اطلاع رئیس کمیته ملی المپیک رساند که در انتهای جلسه صالحی امیری دستورات و توصیه هایی را جهت اجرا به فدراسیون و انجمن ابلاغ کرد.

لازم به ذکر است هفته گذشته با ابلاغ رسمی شورای المپیک آسیا و فدراسیون ورزش های الکترونیک آسیا 10 رشته برای بازی های آسیایی 2022 در ورزش های الکترونیک تائید و معرفی گردید. مدال ورزش های الکترونیک همانند دیگر رشته های ورزشی محاسبه خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "صالحی امیری: ورود ورزش های الکترونیک به بازی های آسیایی 2022 تحول بزرگی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صالحی امیری: ورود ورزش های الکترونیک به بازی های آسیایی 2022 تحول بزرگی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید