استخدام قهرمان کشتی در وزارت نفت؛ رانت یا پاداش؟

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، رسانه های داخلی ادعا نموده بودند که وزارت نفت با تقاضای استخدام محمدرضا گرایی موافقت نموده است.

استخدام قهرمان کشتی در وزارت نفت؛ رانت یا پاداش؟

البته انتشار این خبر، حواشی زیادی در پی داشت. پس از انتشار خبر استخدام گرایی در وزارت نفت، بعضی از نمایندگان مجلس، به این تصمیم اعتراض کردند و آن را تبعیضی علیه بقیه کشتی گیران دانستند.

پیگیری های گردش 360 به دور دنیا هم درباره استخدام گرایی به نتایج ضد و نقیضی رسید. دفتر اسماعیل کبوتران، سرپرست اداره کل امور سلامت، تربیت بدنی در همین باره به گردش 360 به دور دنیا شرح می دهد: گرایی هنوز استخدام نشده و استخدام او در مرحله نامه نگاری های اداری است.

پس از این، دفتر کبوتران اظهار کرد: اصلا هنوز نامه ای برای ما ارسال نشده است و اگر هم قرار باشد او استخدام گردد، وزیر باید چنین حکمی دهد.

این در حالی است که پس از قهرمانی گرایی، وزیر نفت با درخواست استخدام این کشتی گیر در وزارت نفت موافقت کرد. این خبر، همان شب اعلام شد.

چرا بعضی نسبت به این خبر واکنش منفی نشان دادند؟

واکنش منفی نمایندگان مجلس به استخدام این کشتی گیر جوان تنها به علت تبعیض میان او و بقیه کشتی گیران بود. نمایندگان قائمشهر، سوادکوه و جویبار به این موضوع انتقاد کردند و از وزیر نفت خواستند بقیه قهرمانان کشتی هم استخدام شوند.

این در حالی است که هنوز تعیین نیست قهرمانان کشتی قرار است در کدام بخش استخدام شوند یا تحصیلات مرتبط با این وزارت خانه دارند یا نه.

قبل از این هادی ساعی، علیرضا دبیر، مهدی سبزعلی و محمد طلایی هم درخواست مشابهی داده بودند و یا درخواست آن ها موافقت شد.

اما پیش از این حسن یزدانی، چهار سال پیش و در دوران زنگنه درخواست استخدام در وزارت نفت داد که با بی توجهی روبرو شد.

بنا بر رویه ای عرفی، از سال 50 وزارت نفت دانشجویان فارغ التحصیل گروه الف بورسیه نفت بعضی دانشگاه ها را استخدام می نموده است. سال 94 بیژن زنگنه، وزیر نفت، اظهار داشت که قرار است این فارغ التحصیلان با آزمون استخدام شوند اما این دانشجویان هنوز استخدام نشده اند و حالا بعضی رسانه ها مدعی شده اند کشتی گیران استخدام می شوند.

حالا باید دید این ورزشکاران در کدام قسمت وزارت نفت مشغول به کار هستند؟ آیا بهتر نیست به جای استخدام قهرمانان در وزارت نفت، از ورزشکاران حمایت گردد و در وزارت ورزش و جوانان استخدام شوند تا از توانایی های آنان استفاده گردد؟

برای مطالعه بیشتر، گزارش توافق ایران و عربستان قیمت نفت را بالا می برد؟ را هم بخوانید.

منبع: تجارت نیوز

به "استخدام قهرمان کشتی در وزارت نفت؛ رانت یا پاداش؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استخدام قهرمان کشتی در وزارت نفت؛ رانت یا پاداش؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید