افتتاح بیمارستان 120 تخت خوابه در نی ریز به وسیله ستاد اجرایی فرمان امام(ره)

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، بیمارستان 120 تخت خوابه شهدای سلامت بنیاد برکت درزمینی به مساحت 7 هکتار و زیربنای 12200 مترمربع در نی ریز به بهره برداری رسید.

افتتاح بیمارستان 120 تخت خوابه در نی ریز به وسیله ستاد اجرایی فرمان امام(ره)

به گزارش گروه اجتماعی گردش 360 به دور دنیا، صبح امروز (سه شنبه 26 بهمن ماه) و همزمان با سالروز ولادت پربرکت امام علی (ع) و روز پدر، بیمارستان شهدای سلامت بنیاد برکت نی ریز با حضور سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام، استاندار فارس و سایر مقامات استانی افتتاح شد.

سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام که در سفری یکروزه به فارس رفته در آیین بهره برداری ازاین بیمارستان ضمن گرامیداشت یاد امام و شهدا گفت: سال 90 وزیر وقت بهداشت فهرست حدود 100 بیمارستان موردنیاز کشور را تهیه کرد و از ستاد اجرایی فرمان امام درخواست یاری برای ساخت و تجهیز آن ها کرد که دکتر مخبر ساخت 12 بیمارستان را تقبل کرد و نی ریز یکی از آن بیمارستان ها بود.

عارف نوروزی اضافه کرد: امروز دوازدهمین بیمارستان را همزمان با سالروز ولادت مولی الموحدین افتتاح و تقدیم مردم شریف این منطقه میکنیم تا بخش زیادی از مسائل آن ها برای دسترسی به کادر سلامت و درمان و تجهیزات پزشکی مرتفع گردد.

وی اظهار داشت: ستاد اجرایی فرمان امام در سال های اخیر بیش از 7000 میلیارد تومان در استان فارس سرمایه گذاری نموده که 6000 میلیارد تومان آن برای پروژه بزرگ پتروشیمی اتان گیری مُهر بود که پروژه ای ملی، ارزآور و از جنس اقتصاد مقاومتی است و 90 درصد کارکنان آن نیز از افراد بومی هستند.

سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام در ادامه گفت: 1253 میلیارد تومان دیگر در قالب 8 طرح بنگاه محور با ظرفیت حدود 4005 نفراشتغال و مجموع 158 میلیارد و 600 میلیون تومان سرمایه گذاری و 8723 طرح اشتغال محور خرد و خانگی با ظرفیت اشتغال 26169 و مجموع سرمایه گذاری 1029 میلیارد تومان از این سرمایه گذاری ها بوده است.

سرپرست ستاد اجرایی بیان داشت: اجرای 928 پروژه عمرانی و زیربنایی با ارزش 107.7 میلیارد تومان شامل 114 مدرسه و 34 مسجد و 721 مسکن محرومین نیز بخش دیگری از خدمات ستاد در استان فارس میباشد.

نوروزی با اشاره به پروژه های در دست اجرای ستاد نیز گفت: 503 پروژه عمرانی و زیربنایی شامل 53 مدرسه، 13 مسجد و 109 پروژه عمرانی دیگر با ظرفیت حدود 72 میلیارد تومان سرمایه گذاری را در دست اجرا داریم.

فرهاد طهماسبی نماینده مردم نی ریز در مجلس شورای اسلامی نیز دراین مراسم ضمن قدردانی از خدمات ستاد اجرایی فرمان امام، گفت: شروع ساخت این بیمارستان در جلسه مربوط به شهدا مطرح شد و امروز هم در ایام سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و ولادت امیر مؤمنان به بهره برداری رسید.

طهماسبی تأکید کرد: ستاد اجرایی فرمان امام کاملا بی ادعا ودرعین حال حساب شده و مدبرانه درمنطقه ها محروم کوشش و محرومیت زدایی می نماید و درسال های سخت اخیر چه به لحاظ مالی و معیشتی و چه به لحاظ درمانی و دستاورد های بزرگ ضدکرونایی درکنار مردم ایران ایستاد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز دراین مراسم با بیان اینکه در اختیار گذاشتن امکانات برای مردم مهم است، گفت: بالغ بر 115 میلیارد تومان هزینه این بیمارستان شده که حدود 90 میلیارد تومان هزینه ساختمانی و 30 میلیارد هزینه تجهیزات شده است.

سیدوحید حسینی اضافه کرد: بنیاد برکت در مقطع حساسی که منابع در اختیار نداشتیم به داد مردم این منطقه رسید.

استاندار فارس نیز ضمن تشکر از حضور سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام در آیین بهره برداری از بیمارستان بزرگ شهدای سلامت برکت گفت: با افتتاح بیمارستان نی ریز تقریبا تمام شهرستان های استان فارس صاحب بیمارستان شدند که تمام این بیمارستان ها هم بعد از انقلاب ساخته شده اند که باعث افتخار و بالیدن است.

محمدهادی ایمانیه اضافه کرد: ستاد اجرایی فرمان امام درکنار انجام پروژه های بزرگی مثل ساخت و تجهیز این بیمارستان و 10 بیمارستان دیگر که در کشور ساخته، مشغول فعالیت هایی بزرگی در استان فارس مانند انتقال آب روستاییان، ایجاد اشتغال محرومین، احیای کارگاه های تولیدی و توزیع اقلام معیشتی در منطقه ها محروم است که ازاین بابت باید قدردان این مجموعه پرخیر و برکت انقلابی و جهادی باشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "افتتاح بیمارستان 120 تخت خوابه در نی ریز به وسیله ستاد اجرایی فرمان امام(ره)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح بیمارستان 120 تخت خوابه در نی ریز به وسیله ستاد اجرایی فرمان امام(ره)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید