پاکدل: در مسابقات قهرمانی آسیا شانس زیادی داریم که جزو مدعیان باشیم، در هندبال نیازمند حمایت هستیم

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، رئیس فدراسیون هندبال گفت: درصد زیادی از بودجه خود را نگرفته ایم و با توجه به شرایط مسابقات قهرمانی آسیا و اهمیت آن، یک ماه مانده به مسابقات نیازمند حمایت هستیم.

پاکدل: در مسابقات قهرمانی آسیا شانس زیادی داریم که جزو مدعیان باشیم، در هندبال نیازمند حمایت هستیم

علیرضا پاکدل در گفت وگو با خبرنگار ورزشی گردش 360 به دور دنیا، در خصوص آغاز اردوی تیم ملی هندبال جهت حضور در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: اردوی تیم ملی از یکشنبه هفته آینده آغاز می شود و اسامی بازیکنان دعوت شده اعلام می شود. با تصمیم کمیته فنی کادر فنی تیم ملی در مسابقات انتخابی المپیک و علیرضا حبیبی با قدرت به کار خود ادامه می دهند.

وی در ادامه افزود: بعد از انتها اردو در تهران، اردوی تدارکاتی خوبی را در قطر برگزار می کنیم و دو بازی با تیم های باشگاهی و دو بازی با تیم ملی قطر برگزار می کنیم .

رئیس فدراسیون هندبال تاکید کرد: با چند کشور برای برگزاری دیدار محبت آمیز مکاتبه کردیم ولی درگیر مسابقات انتخابی و تعطیلات سال جدید میلادی بودند و در جواب اعلام کردند که امکان برگزاری دیدار محبت آمیز در زمان مورد نظر ما را ندارند و فعلا فقط اردوی قطر هماهنگ شده است.

وی یادآور شد: دیدارهای لیگ برتر هندبال در روز جمعه برگزار می شود و بعد از آن لیگ تا انتها مسابقات قهرمانی آسیا تعطیل خواهد شد و بعد از برگشت تیم ملی از سر گرفته می شود. در این زمان ممکن است چند بازی عقب مانده برگزار شود.

پاکدل در پاسخ به این سوال که آیا برای اعزام تیم به مسابقات کویت در شرایط مالی موجود مشکل مالی ندارید، گفت: به هر حال مشکل مالی وجود دارد و نمی توانیم منکر آن شویم. ما در تخصیص اعتبار مشکل داشتیم و این موضوع را به دکتر سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان اعلام کردیم. دنبال اسپانسر هم هستیم ولی با توجه به شرایط موجود هندبال این امر عملی نشده است. اگر مسائل مالی ادامه داشته باشد قطعا در اعزام تیم ملی به کویت مشکل خواهیم داشت.

وی یادآور شد: تا الان درصد زیادی از بودجه خود را نگرفته ایم و با توجه به شرایط مسابقات قهرمانی آسیا و اهمیت آن، یک ماه مانده به مسابقات نیازمند حمایت هستیم. ما فقط اعتبارات خودمان را می خواهیم و چیز اضافه تری نمی خواهیم.

رئیس فدراسیون هندبال کشورمان در خصوص حمایت های کمیته ملی المپیک، گفت: اعتبار خود را تقریبا کامل از کمیته ملی المپیک گرفتیم و صالحی امیری عنایت ویژه به هندبال داشته است. در جلسه هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک اعلام شد که اعتبار این رشته در حد هزینه های آن نبوده است و دکتر صالحی امیری قول حمایت مجدد از این رشته را داد و در سال آینده در تخصیص بودجه کمیته ملی المپیک افزایش بودجه خواهیم داشت.

وی در پاسخ به این سوال که لژیونرها چه زمانی به اردوی تیم ملی هندبال اضافه می شوند، گفت: لژیونرها در اردوی دوم در اردو حاضر می شوند چرا که بازی های لیگ آنها به دلیل تعطیلات انتها سال میلادی متوقف است. در کمیته فنی صحبت شد و چون در مقطع حساسی هستیم و شانس زیادی داریم که جزو مدعیان باشیم، حبیبی تصمیم نهایی را گرفت که از ظرفیت لژیونرها استفاده کند.

پاکدل در انتها گفت: میزبانی قهرمانی جوانان به ایران داده شده و با وجود شیطنت های برخی از کشورها این میزبانی از سوی کنفدراسیون هندبال آسیا رسما اعلام شد و بعد از 7 سال دوباره ایران میزبان یک رویداد هندبال خواهد بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پاکدل: در مسابقات قهرمانی آسیا شانس زیادی داریم که جزو مدعیان باشیم، در هندبال نیازمند حمایت هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاکدل: در مسابقات قهرمانی آسیا شانس زیادی داریم که جزو مدعیان باشیم، در هندبال نیازمند حمایت هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید