مربی آلومینیوم: خیلی از داوران شناسنامه خطیبی را نمی دانند، بعضی از آنها ضعیف کشی می نمایند

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، مربی تیم فوتبال آلومینیوم اراک مدعی است، بعضی داوران در دیدارهای لیگ برتر و بازی های تیم های قدرتمند، ضعیف کشی می نمایند.

مربی آلومینیوم: خیلی از داوران شناسنامه خطیبی را نمی دانند، بعضی از آنها ضعیف کشی می نمایند

به گزارش خبرنگار گردش 360 به دور دنیا از اراک، محمود خرمزی مربی تیم فوتبال آلومینیوم اراک که به علت محرومیت رسول خطیبی در نشست خبری پیش از ملاقات این تیم مقابل مس رفسنجان شرکت نموده بود، گفت: حقیقتاً اگر بخواهم در خصوص مسائل فنی بازی صحبت کنم، خیلی راحت می توانم از خوب بودن تیم مس رفسنجان، پرمهره بودن آنها و بازیکنان تأثیرگذارشان بگویم، اما صحبت کادر فنی تیم آلومینیوم چیز دیگری است. ما از نظر فنی صحبتی نداریم و شاید فقط در یک بازی به لحاظ فنی خوب نبودیم که آنهم در ملاقات با پدیده در اراک بود که آن بازی با تساوی 2 - 2 پایان یافت. صحبت اصلی ما طبق نظر کارشناسان در خصوص داوری هاست که تیم آلومینیوم در نیم فصل اول بیشترین ضرر را از این ناحیه متحمل شد.

وی اضافه کرد: اگر امتیازهایی که با اشتباهات داوری از دست دادیم به تیم ما اضافه می شد، اکنون 31 امتیازی بودیم و در رده چهارم قرار داشتیم. به این شکل با اعتمادبه نفس بهتری هم مقابل حریفان قرار می گرفتیم. داوران ما بیایند یک نمونه نشان بدهند که سرمربی تیم ما به آنها بی احترامی نموده یا حتی صحبت غیرفوتبالی با آنها اجرا شده است. به هیچ عنوان از سوی کادر فنی و مدیریتی ما، صحبت غیرفوتبالی با داوران نشده است.

مربی تیم فوتبال آلومینیوم اراک با تمجید از رسول خطیبی و گذشته او، گفت: سرمربی ما مربی بزرگی است، بازیکن بزرگی بوده و در رده های پایه، کاپیتان تیم ملی بوده، کنار بزرگان فوتبال ایران بازی نموده و در هامبورگ و بوندس لیگای آلمان حضور داشته است. خیلی از این داورانی که الان قضاوت می نمایند، شاید شناسنامه فوتبالی آقای خطیبی را نمی دانند که کجاها بوده و در چه تیم هایی بازی نموده است. باید احترام این کسوت را هم بدانیم. ما یاد گرفتیم به پیشکسوت احترام بگذاریم.

خرمزی گفت: کار من فنی است و باید فنی صحبت کنم، اما بالاخره در بازی پیش می آید که مربی دادی بزند و صحبتی کند که تحت فشار بازی است. باید به مربیان حق داد. برترین مربیان جهان هم کنار زمین داد می زنند و صحبت می نمایند. به شخصه در بازی با پرسپولیس، چیزهایی دیدم و شنیدم که واقعاً در شأن فوتبال ما نیست. ما یک علیرضا فغانی در داوری داریم که همه باید او را الگو قرار دهیم که بزرگ و کوچکی برایش مهم نیست و قضاوت برای او اهمیت دارد. فغانی اصلاً ضعیف کش نیست، اما بعضی از داوران ما ضعیف کشی می نمایند. مگر ما دو دست داریم و آنها ندارند یا برعکس؟! چرا داور بله قربان گوی بازیکنان حریف است و با بازیکنان ما با لحن دیگری صحبت می نماید؟! خب بگویند ما بیاییم چیزی نگوییم و وقتی بازی تمام شد هم تشکر و خداحافظی کنیم.

وی ادامه داد: در بازی با فولاد آقای زاهدی فر شاهد است که کادر فنی ما بعد از بازی از آنها و قضاوت خوب شان تشکر کرد، حتی با اینکه اتفاقات زیادی در اهواز افتاده بود. تا کسی به من حرفی نزند، چیزی نمی گویم، اما سرمربی ما حرف زشتی شنید که تمرکزش از بین رفت. خواهش من از کمیته داوران این است که دیدگاه شان نسبت به تیم آلومینیوم را اصلاح نمایند. مردم اراک این تیم را دوست دارند و شرکت آلومینیوم هم هزینه می نماید. متأسفانه یک سوت اشتباه باعث می گردد، امتیاز از دست بدهیم. ما شش امتیاز در نیم فصل اول از دست دادیم و در بازی با پرسپولیس هم تک به تکی داشتیم که حالا نمی گویم گل می شد یا نمی شد، اما داور آن را آفساید گرفت. این درددلی بود که می خواستم بیان کنم و صحبت فنی ندارم. فقط می خواستم بگویم حق بچه های ما در داوری ها در حال ضایع شدن است و امیدوارم دیدگاه بهتری نسبت به داوری ها داشته باشند تا دیگر متضرر نشویم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مربی آلومینیوم: خیلی از داوران شناسنامه خطیبی را نمی دانند، بعضی از آنها ضعیف کشی می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مربی آلومینیوم: خیلی از داوران شناسنامه خطیبی را نمی دانند، بعضی از آنها ضعیف کشی می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید