جزئیات مهم دریافت تسهیلات اعتباری بانک ها با وثیقه گذاری سهام عدالت

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، خبرنگاران : بانک ها مکلف هستند معادل 50 درصد ارزش روز سهام عدالت را وام با نرخ سود 18 درصد و دوره بازپرداخت 3 ساله به متقاضیان پرداخت کنند.

جزئیات مهم دریافت تسهیلات اعتباری بانک ها با وثیقه گذاری سهام عدالت

به گزارش خبرآنلاین، عباس معمارنژاد در نشست خبری با موضوع ارائه تسهیلات اعتباری بانک ها با وثیقه گذاری سهام عدالت، گفت: نقش بانک ها در تامین اقتصادی اقتصاد ایران بسیار پررنگ است.

وی اضافه نمود: با توجه به شرایط اقتصادی کشور و نیار به منابع اقتصادی کسب و کارها، مجددا بانک ها نزدیک آمدند تا بتوانند بخشی از این نیاز را تامین کنند.

مهم ترین بخش از اظهارات معمارنژاد را در ادامه می خوانید:

- امروز اولین شرکت سرمایه گذاری استانی سهام عدالت به تابلوی بورس اضافه شد.

- امروز شرکت سرمایه گذاری استان خراسان جنوبی وارد بورس شد و بقیه شرکت ها نیز به تدریج وارد بازار بورس خواهند شد.

- سهام عدالت برای مردمی کردن اقتصاد طراحی و با تدابیر رهبری و ریاست جمهوری و دولت امکان آزادسازی این سهام فراهم شد. وقتی سهام عدالت آزاد شد، نهایتا ارزش آن حدود 8 میلیون تومان بود که در تازه ترین بررسی ها ارزش سهام عدالت به 19 میلیون و 200 هزار تومان رسیده است.

- در این مدت ارزش سهام عدالت بیش از دو برابر شده است و انتظار است که بیشتر نیز بشود.

- اگر ما تسهیلاتی با نرخ سود 18 درصدی بدهیم، با توجه به رشد ارزش سهام عدالت، این تسهیلات برای مردم به صرفه خواهد بود، بنابراین توصیه همه کارشناسان و مسئولین این است که دارندگان سهام عدالت حواسشان باشد که به راحتی سهام خود را از دست ندهند.

- بانک های تجاری کشور از جمله ملی، سپه، صادرات، تجارت و ملت آمادگی دارند در صورتی که افراد نیاز اقتصادی کوتاه مدت دارند، از طریق وثیقه گیری سهام عدالت، نیاز اقتصادی کوتاه مدت اقتصادی مردم را تامین کنند تا مردم مجبور نشوند سهام عدالت شأن را بفروشند.

- مبنای کار به صورت کارت اعتباری مرابحه است که این موضوع مطابق با سیاست شورای پول و اعتبار و دستورالعمل بانک مرکزی است.

- همه بانک ها توافق کردند که حداقل 50 درصد ارزش روز سهام عدالت آزاد شده را به عنوان وثیقه بپذیرند و تسهیلات بدهند. زمان بازپرداخت نیز به صورت سه ساله با نرخ مصوب شورای پول و اعتبار یعنی 18 درصد است.

- برخی از بانک ها فرایند را به صورت کاملا الکترونیکی آماده کرده اند و برخی نیز در حال آماده سازی هستند؛ سامانه بانک ملی کاملا آماده است و نیاز به مراجعه حضوری به هیچ وجه نیست. بانک ملت هم این اقدام را انجام داده و به زودی جزییات آن اعلام خواهد شد. بانک صادرات، سپه و تجارت هم در حال آماده کردن زیرساخت ها هستند تا مردم برای دریافت این وام، نیاز به مراجعه حضوری به شعب بانک نداشته باشند.

- در سامانه بانک ملی هم احراز هویت و هم ثبت درخواست و پرداخت به شیوه الکترونیکی انجام می شود.

- براساس آخرین آمار 96 درصد از کسانی که درخواست فروش سهام عدالت خود را ارائه کردند، وجوه را دریافت کرده اند و تنها 4 درصد در شرایط تجمیع و فروش سهام عدالت قرار دارند، وگرنه بانک ها و کارگزاری ها وجوه 96 درصد سهام فروخته شده را فروخته اند.

منبع: اقتصادنیوز

به "جزئیات مهم دریافت تسهیلات اعتباری بانک ها با وثیقه گذاری سهام عدالت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات مهم دریافت تسهیلات اعتباری بانک ها با وثیقه گذاری سهام عدالت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید