به زودی جیلبریک تمام گجت های اپل مبتنی بر iOS 13.5 امکان پذیر می گردد

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، در سال گذشته، هکرها به لطف حفره امنیتی موسوم به checkm8 که در بسیاری از تراشه های ساخت اپل وجود دارد، توانستند جیلبریک سازگار با چندین نسخه iOS را ارائه دهند. در همین رابطه، ساعاتی قبل تیم توسعه دهنده ابزار unc0ver خبر داده اند که جیلبریک آیفون ها و آیپدهای بیشتری امکان پذیر می گردد؛ حتی آن هایی که به تازگی نسخه iOS 13.5 را دریافت نموده اند، می توانند از این ابزار جدید برای جیلبریک کردن استفاده نمایند. گفته می گردد تمام آیفون ها و آیپدهای مبتنی بر iOS 11 تا iOS 13.5 می توانند از این ابزار بهره ببرند.

به زودی جیلبریک تمام گجت های اپل مبتنی بر iOS 13.5 امکان پذیر می گردد

برای توسعه نسخه پنجم ابزار unc0ver از یک حفره جدید کشف شده توسط یکی از هکرهای معروف به نام Pwn20wnd استفاده شده است. اگر با اصطلاح جیلبریک کردن گجت های اپل آشنایی ندارید باید بگوییم که به فرایند حذف محدودیت های نرم افزاری iOS جیبلریک گفته می گردد؛ با این کار، می توانید بدون احتیاج به اپ استور اپلیکیشن های مختلفی را نصب کنید و حتی سیستم عامل گجت را به طور گسترده تغییر دهید.

تیم توسعه دهنده زمان دقیقی برای ارائه این ابزار اعلام نکرده ولی بر اساس سایت موردنظر، به زودی بهره گیری از آن امکان پذیر می گردد. در حال حاضر، ابزار جیلبریک Checkra1n که از حفره checkm8 استفاده می نماید، تنها می تواند گجت های مبتنی بر تراشه A11 و مدل های قبلی آن را جیلبریک کند که این یعنی جدیدترین آیفون های سازگار با این ابزار، آیفون X و آیفون 8 هستند.

همچنین یکی از مزیت های مهم ابزار unc0ver نسبت به Checkra1n این است که می تواند در macOS، ویندوز و لینوکس اجرا گردد ولی Checkra1n فقط برای macOS رسما ارائه شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این ابزار جدید جیلبریک گجت های اپل می توانید به سایت unc0ver سر بزنید.

منبع: 9To5Mac

منبع: دیجیکالا مگ

به "به زودی جیلبریک تمام گجت های اپل مبتنی بر iOS 13.5 امکان پذیر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به زودی جیلبریک تمام گجت های اپل مبتنی بر iOS 13.5 امکان پذیر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید