اپل می گوید گزینه ماندن در iOS 14 از ابتدا موقتی بوده است

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، هفته گذشته، وب سایت MacRumors خبری را منتشر کرد مبنی بر اینکه اپل انتشار به روزرسانی های امنیتی کاربران iOS 14 را متوقف نموده و آن هایی را که هنوز از iOS 14 استفاده می نمایند تحت فشار قرار می دهد تا به جمع کاربران نو نسخه سیستم عامل یعنی iOS 15 بپیوندند. این اقدام اپل دقیقا برعکس وعده ای بود که به کاربران اجازه ماندن در سیستم عامل iOS 14 را می داد.

اپل می گوید گزینه ماندن در iOS 14 از ابتدا موقتی بوده است

در همین رابطه اپل طی مصاحبه ای با Ars Technica گفت: گزینه ماندن در iOS 14 و اجتناب از ارتقاء به iOS 15 موقتی بوده است. این تصمیم شرکت ما مبنی بر اینکه برای کاربران iOS 14 دیگر به روزرسانی امنیتی منتشر نمی گردد اصلا اشتباه نیست و همین جا اعلام می کنیم که پشتیبانی از به روزرسانی iOS 14 اساسا به سرانجام رسیده است. هنگامی که iOS 15 منتشر شد، وب سایت اپل اعلام نمود که این شرکت گزینه ای را بین دو نسخه به روزرسانی نرم افزار در بخش تنظیمات ارائه گوشی ارائه می دهد و تا زمانی که افراد برای ارتقاء آماده شوند، به روزرسانی های امنیتی را برای iOS 14 منتشر می نماید.

در وب سایت اپل این طور نوشته شده: شما کاربران می توانید به محض انتشار تازهترین نسخه iOS 15، آن را برای دریافت تازهترین ویژگی ها و کامل ترین مجموعه به روزرسانی های امنیتی آپدیت کنید، یا تا زمانی که برای ارتقا به نسخه تازه بعدی آماده شوید، در سیستم عامل iOS 14 به کار خود ادامه دهید و همچنان به روزرسانی های امنیتی مهم را دریافت کنید. هنگامی که تازهترین نسخه سیستم عامل iOS یعنی iOS 15 منتشر شد، اپل تعیین نکرد که این یک گزینه موقتی است. اما این شرکت در سپتامبر 2021 (شهریور ماه) یک سند پشتیبان به روزرسانی را منتشر کرد که در آن ذکر شده بود گزینه ماندن در iOS 14 فقط برای مدتی برای کاربران ممکن خواهد بود.

در این سند، غول فناوری آمریکایی این طور آورده: اگر از iOS یا iPadOS نسخه 14.5 یا بالاتر استفاده می کنید، اکنون ممکن است گزینه انتخاب بین دو نسخه به روزرسانی نرم افزار را مشاهده کنید. این گزینه به شما امکان می دهد بین به روزرسانی به آخرین نسخه iOS یا iPadOS یعنی 15، یا ادامه در iOS یا iPadOS نسخه 14 در حالی که همچنان به روزرسانی های امنیتی مهم را برای مدتی دریافت می کنید، یکی را انتخاب کنید.

آخرین آپدیت امنیتی iOS 14 اپل، iOS 14.8.1، در ماه اکتبر منتشر شد و هیچ به روزرسانی بعدی برای آن وجود نداشته و نخواهد داشت. در واقع همان طور که هفته گذشته شرح دادیم، در آیفونی که iOS 14.8 دارد، به روزرسانی iOS 14.8.1 دیگر در دسترس نیست. نسخه iOS 15.2.1 تنها گزینه به روزرسانی برای تمام کاربران iOS 14 است. اوایل هفته گذشته، اپل برای اولین بار آمار و ارقام کاربرانی که iOS 15 را نصب کردند را فاش کرد و معلوم شد که تعداد آن ها کمتر از حد نرمال هستند. این موضوع می تواند نتیجه اجباری نکردن تازهترین نسخه سیستم عامل اپل باشد که به کاربران اجازه می دهد در iOS 14 بمانند.

بر اساس آخرین اخبار منتشر شده، تعداد نصب این نسخه های سیستم عامل در آیفون و آیپد به ترتیب به 63 و 50% رسیده است. این به این معنی است که تنها 63 درصد از تمام کاربران گوشی های آیفون که واجد شرایط دریافت آپدیت iOS 15 بودند به دانلود و نصب آن تمایل نشان دادند هنوز 37 درصد از آن ها ترجیح داده اند با همان iOS 14 به استفاده از گوشی خود بپردازند. این مقدار اما برای آیپد هنوز کمتر هم هست و به 50 درصد رسیده است. در واقع از زمانی که این دو سیستم عامل رسما برای گوشی ها و تبلت های اپل رونمایی و عرضه شدند، در مجموع نیمی از کاربران هنوز آن ها را دریافت نکرده اند.

اگرچه اپل گفت که می توانند منتظر بماند تا کاربران برای ارتقاء آماده شوند، اما به نظر می رسد این شرکت اکنون انتظار دارد که مردم به روزرسانی iOS 15 را نصب نمایند. کاربران آیفون و آیپد که خواستار آخرین به روزرسانی ها و حفاظت های امنیتی هستند، باید تازهترین نسخه های iOS 15 و iPadOS 15 را نصب نمایند. iOS 15 بر روی تمامی گوشی هایی که قادر به اجرای iOS 14 هستند در دسترس است و حذف گزینه ارتقای iOS 14 باعث می گردد افرادی که هنوز از iOS 14 استفاده می نمایند در نهایت نرم افزار تازه را نصب نمایند.

به روزرسانی iOS 15 در چهار سال گذشته تنها بر روی 72 درصد از گوشی های هوشمند اپل نصب شده، که نرخ پذیرش بسیار کمتری نسبت به نسخه های قبلی iOS است. بنابراین شاید تعجبی نداشته باشد که اپل به پشتیبانی موقت خود از iOS 14 سرانجام داده است.

منبع: Macrumors

منبع: دیجیکالا مگ

به "اپل می گوید گزینه ماندن در iOS 14 از ابتدا موقتی بوده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپل می گوید گزینه ماندن در iOS 14 از ابتدا موقتی بوده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید