این خوراکی ها باعث مرگ ناگهانی می شوند

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، خبرنگاران :در شرایطی که یک رژیم غذایی مغذی و متعادل از ارکان اصلی یک زندگی سالم و طولانی محسوب می گردد، بعضی مواد غذایی هم وجود دارند که می توانند به آرامی یا سریع موجب مرگ انسان شوند.

این خوراکی ها باعث مرگ ناگهانی می شوند

به گزارش گردش 360 به دور دنیا به نقل ازپارس تودی ،بعضی غذاهای عجیب و غریب و البته گران قیمت، مانند ماهی بادکنکی و قارچ های وحشی از جمله نمونه هایی هستند که باید مراقب مصرف آنها باشید. اما شاید شگفت زده شوید اگر بدانید بعضی مواد غذایی پر مصرف هم دارای عناصری هستند که بسیار سمی بوده یا بر اساس روش تهیه می توانند به گزینه ای خطرناک برای زندگی انسان تبدیل شوند.

میوه هایی مانند سیب، گیلاس، هلو، و زردآلو دارای یک نوع هیدروژن سیانید به نام اسید پروسیک در دانه ها یا هسته های خود هستند.

البته مردم به طور معمول این بخش از میوه را مصرف نمی نمایند، اما در صورت مصرف اتفاقی یا به هر علت دیگری می توانند همچون قاتلی خاموش عمل نمایند. البته دانه ها و هسته های میوه اسلحه ای قوی نیستند زیرا قربانی باید حداقل یک فنجان از پودر آنها را مصرف کند تا جان خود را از دست بدهد.

مرگ ناگهانی با ریواس

ماده خطرناک ریواس در برگ های این گیاه است که به نام اسید اگزالیک شناخته می گردد. این ترکیبی شناخته شده است زیرا موجب تشکیل سنگ های کلیه می گردد. البته شما باید تقریبا 11 پوند (5 کیلوگرم) برگ ریواس مصرف کنید تا کلیه ها به طور کامل از کار بیفتند، اما به خاطر داشته باشید که حتی یک سنگ کلیه هم می تواند دردی شدید را در بدن ایجاد کند.

از آنجایی که تنها برگ های ریواس خطرناک هستند، نیازی نیست تا به طور کامل از مصرف این ماده غذایی پرهیز کنید. ریواس منبع خوبی برای منگنز، مهمیم، فیبر غذایی، کلسیم، ویتامین C، و ویتامین K است.

مرگ ناگهانی با جوز هندی

جوز هندی در واقع یک ماده غذایی توهم زاست، اما پیش از این که وارد این مرحله شوید با احساس بیماری شدید روبرو خواهید شد. مصرف 0.2 اونس (5.6 گرم) جوز هندی در یک وعده می تواند موجب تشنج و مصرف 0.3 اونس (8.5 گرم) از آن می تواند به حمله بیماری منجر گردد.

هر دو شرایط می توانند بالقوه مرگبار باشند. ظاهرا توهم همیشه نمی تواند سرگرم نماینده باشد و اُوردوز با جوز هندی موجب شرایطی به نام جنون جوز هندی می گردد که فرد را با حس نابودی و تشنگی که از بین نمی رود، روبرو می سازد.

مرگ ناگهانی با سیب زمینی

مصرف گلیکو آلکالوئیدها که در برگ ها، ساقه ها و جوانه های سیب زمینی وجود دارند می تواند موجب سردرد گیج نماینده، گرفتگی ماهیچه، اسهال، و حتی کما و مرگ گردد.

گلیکو آلکالوئیدها عامل رنگ سبز سیب زمینی های مانده محسوب می شوند. تنها 3 تا 6 میلی گرم از گلیکو آلکالوئیدها در هر کیلو از وزن بدن انسان می تواند مرگبار باشد، از این رو، پرهیز از مصرف سیب زمینی هایی که جوانه زده اند یا زیر پوست آنها سبز شده است، اهمیت دارد. سیب زمینی ها در صورتی که دور از نور خورشید نگهداری شوند بیشتر دوام می آورند، از این رو، آنها را در جای خشک و تاریک نگهداری کنید.

مرگ ناگهانی با بادام تلخ

بادام ها تنها زمانی خطرناک هستند که نوع اشتباه را مصرف کنید. بادام های شیرین در صورت مصرف متعادل، خوراکی هایی سالم هستند، اما بادام های تلخ حاوی سطوح بالای هیدروژن سیانید هستند.

تنها 7 تا 10 دانه بادام تلخ خام می تواند یک فرد بزرگسال را به شدت بیمار نموده و به طور بالقوه موجب مرگ یک کودک گردد. با این وجود، بادام های تلخ نوعی از این ماده غذایی هستند که برای عصاره گیری استفاده می شوند و به علت پشت سر گذاشتن فرایند فرآوری به گزینه ای بی خطر تبدیل می شوند.

مرگ ناگهانی با عسل غیر پاستوریزه

عسل غیر پاستوریزه یا خام اگر حاوی گرایانوتوکسین باشد می تواند به یک ماده غذایی خطرناک تبدیل گردد. این اتفاقی زمانی رخ می دهد که زنبورهای گرده افشان روی گیاهانی که حاوی این ماده سمی هستند، می نشینند. پاستوریزه کردن عسل سطوح گرایانوتوکسین را به محدوده بی خطر کاهش می دهد، اما عسلی که این فرآیند را پشت سر نمی گذارد می تواند خطرناک باشد.

تنها یک قاشق غذاخوری گرایانوتوکسین غلیظ می تواند موجب سرگیجه، ضعف، تعریق، و استفراغ برای بیش از 24 ساعت گردد. به طور ویژه، مصرف این ماده می تواند افرادی که از نقص ایمنی رنج می برند را در معرض خطر مرگ قرار دهد.

مرگ ناگهانی با گوجه فرنگی

گوجه فرنگی یکی از پر مصرف ترین مواد غذایی در سراسر دنیا است. از خود گوجه فرنگی در غذاهای مختلف استفاده می گردد و رب و سس آن هم بسیار پر هوادار است. با این وجود، ساقه ها و برگ های گوجه فرنگی حاوی سموم قلیایی هستند.

اگرچه باید اندازه زیادی برگ گوجه فرنگی مصرف کنید تا جان خود را از دست بدهید، اما اندازه کم آن هم می تواند موجب ناراحتی شدید معده گردد.

مرگ ناگهانی با ماهی تن

ماهی تن از جمله ماهی هایی است که جیوه جذب می نماید که می تواند انباشت این ماده در بدن افرادی که به اندازه زیاد ماهی تن مصرف می نمایند را در پی داشته باشد. جیوه می تواند آسیب جدی به کلیه ها وارد کند یا وارد مغز شده و موجب بروز نشانه های دیوانگی گردد.

با انباشت جیوه در بدن، این ماده می تواند محرکی برای انواع مختلف بیماری ها، از جمله مواردی مرگبار گردد. پس در شرایطی که یک یا دو وعده ماهی تن مساله ساز نیست، مصرف منظم آن می تواند به افزایش سطوح جیوه در بدن انسان منجر شده و شرایطی ناخوشایند را رقم بزند.

مرگ ناگهانی با بادام هندی

بادام هندی خام حاوی ماده ای به نام اوروشیول است که این ترکیب شیمیایی در پیچک سمی هم یافت می گردد و می تواند موجب واکنش های آلرژیک مرگبار در بعضی افراد گردد.باید به این نکته توجه داشته باشید که نمونه های بادام هندی موجود در بازار که به اسم خام فروخته می شوند در واقع خام نبوده و بخارپز شده اند تا اوروشیول در آنها از بین برود.

این نکته ای مهم است و باید از مصرف بادام هندی واقعا خام که از درخت جدا می گردد، پرهیز کنید.

مرگ ناگهانی با کاساوا

کاساوا ریشه ای است که در صورت آماده شدن به روشی درست بی خطر است. اما مصرف کاساوای خام می تواند دوزی مرگبار از هیدروژن سیانید را وارد بدن انسان کند. برای از بین بردن خطر، باید کاساوا را پوست گرفته، برش زده و سپس به روش مد نظر خود مانند پخت، کبابی، یا سرخ کردن به خوبی بپزید.

به خاطر داشته باشید که هرگونه آب به جا مانده از پخت و پز کاساوا را هم دور بریزید. دو نوع کاساوا وجود دارند، شیرین و تلخ. نوع تلخ پیش از پخت 50 برابر خطرناک تر از نوع شیرین است، از این رو، برای حضور در سمت امن بهتر است نوع شیرین را انتخاب کنید.

مرگ ناگهانی با الدربری

الدربری یا آقطی میوه ای خوشمزه است، اما برگ ها، دانه ها، و شاخه های آن حاوی گلیکوزید، نوعی سیانید، هستند. میوه الدربری هم در صورتی که کال مصرف گردد می تواند موجب بیماری گردد.

مصرف بیش از حد گلیکوزید می تواند به حالت تهوع و استفراغ، و حتی کما منجر گردد.

در خصوص مواد غذایی که در این لیست به آنها اشاره شد، روش تهیه، پردازش، و اندازه رسیده بودن می تواند تفاوت بین یک وعده غذایی خوشمزه با یک شب بستری شدن در بیمارستان را رقم بزند.

اگر خوش شانس باشید، یک لغزش غذایی موجب مرگ شما نخواهد شد، اما اشتباهات بسیار و مداوم می تواند به طور بالقوه به روشی غیر منتظره و شوکه نماینده موجب مرگ شما گردد.

منبع: اقتصادنیوز

به "این خوراکی ها باعث مرگ ناگهانی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این خوراکی ها باعث مرگ ناگهانی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید