انتشار نخستین مجموعه شعر کردی شاعر پیشکسوت ایلامی

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، به گزارش خبرنگار خبرنگاران در ایلام، جامەکەێل بێ دەنگی، نخستین مجموعه شعر کردی نعمت الله داودیان، شاعر پیشکسوت ایلامی است که به وسیله انتشارات زانا در قطع رقعی و در 102 صفحه چاپ و منتشر شده است.

انتشار نخستین مجموعه شعر کردی شاعر پیشکسوت ایلامی

داودیان سال هاست در دو حوزه شعر فارسی و کردی فعالیت دارد و منشا خدمات فرهنگی بسیاری در این حوزه بوده است. وی متولد سال 1342 در ایلام و از شاعران و نویسندگان پیشکسوت استان به شمار می رود. مسئولیت انجمن ادبی هانا و ارائه آموزش زبان کردی به علاقه مندان از دغدغه ها و کوشش های او بوده است.

ستاره ای از غرب (فرازهایی از زندگی نوجوان ایلامی مهرشاد سهیلی)، برای من که دلگیرم (مجموعه شعر فارسی) از کتاب های منتشرشده این شاعر ایلامی است. داودیان در زمینه ویراستاری زبان کردی و فارسی فعال است و به تازگی مجموعه داستان های 18 جلدی شاهنامه کردی ایلامی، اثر سیاوش لطفی کار با ویراستاری داودیان از سوی نشر زاگرو منتشر شده است.

خوشبختانه در این چند سال اخیر به همت شاعران و ناشران ایلامی، انتشار مجموعه اشعار کردی و کتاب های پژوهشی در این حوزه رونق مناسبی گرفته و آثار متعددی در ادبیات کودک و نوجوان و بزرگسال منتشر شده است.

نشر زانا مجموعه شعر کردی جامەکەێل بێ دەنگی را در 102 صفحه و با حمایت اقتصادی حوزه هنری استان ایلام منتشر نموده است.

یک دوبیتی از این مجموعه را با هم می خوانیم:

نه شەێتان و نە شەمشێر جەنگیمن

دوفێشتر خاترەێل دڵتەنگیمن

دو خەت بەێتن دە بێداد زەمانەو

سەفێ دە جامەکەێل بێ دەنگیمن

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "انتشار نخستین مجموعه شعر کردی شاعر پیشکسوت ایلامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار نخستین مجموعه شعر کردی شاعر پیشکسوت ایلامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید