اعلام محدودیت سنی برای اعزام به حج

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با تاکید بر این که هلال احمر آماده خدمت رسانی به زائرین حج است از ممنوعیت موقت اعزام افراد بالای 65 سال به حج خبر داد.

اعلام محدودیت سنی برای اعزام به حج

به گزارش ایرنا، طاهر درودی در خصوص شرایط و ضوابط حج 1401 گفت: در سال های گذشته برگزاری مناسک حج بواسطه شیوع کرونا با خلل روبرو و عملا امکان اعزام زائرین به حج ممکن نبود و صرفا اتباع کشور عربستان و افراد مقیم در این کشور در مراسم حج حاضر شدند.

وی افزود: پس از دو سال، هفته گذشته بود که دولت عربستان سعودی اعلام کرد که با ظرفیت حدود یک میلیون نفر مراسم حج امسال را برگزار خواهد کرد. باید توجه داشت که اعلام دولت عربستان نسبت به سال های گذشته بسیار دیرهنگام بود به شکلی که در سنوات گذشته در چنین برهه ای از زمان، تمام امور حجاج اجرا شده و همگی آماده اعزام بودند.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر گفت: اعلام دیرهنگام عربستان سعودی در راستای برگزاری مراسم حج، ممکن است مشکلاتی را در اقامت، معین هتل ها و حتی پرواز ها ایجاد کند و این مسئله ای است که تمامی کشور ها با آن روبرو هستند، اما بابی خواهد بود تا همچون سال های گذشته، جهت برای برگزاری این فریضه الهی هموار شود.

درودی ادامه داد: جمعیت هلال احمر نیز تلاش می کند همچون سنوات گذشته انجام معاینات و ارزیابی سلامت زائرین را انجام و پس از اعزام نیز در شهر های مکه و مدینه به زائرین خدمت رسانی خواهد کرد. به همین علت و در هماهنگی با سازمان حج و زیارت آمادگی های اولیه بوجود آمده و هماهنگی جهت انتخاب پزشکان اجرا شده و نهایتا تا 10 روز دیگر اسامی پزشکان برای کاروان های حج اعلام خواهد شد.

معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت شرح داد: پیش بینی می شود با توجه به این که ظرفیت یک میلیون نفری برای حج امسال اعلام شده و از این سهمیه، 150 هزار نفر از اتباع عربستان در مراسم حج حاضر می شوند و صرفا 850 هزار نفر از سایر کشور ها می توانند راهی مراسم حج شوند، انتظار می رود حدود 30 هزار زائر ایرانی نیز به حج اعزام شوند.

درودی با اشاره به این که هلال احمر با تمام توان در حال آماده سازی زمینه های خدمت رسانی پزشکی به حجاج است، گفت: تامین دارو، آماده سازی تجهیزات پزشکی، انتخاب و آماده سازی کادر پزشکی از جمله اقداماتی است که صورت می گیرد و پس از معین شدن شرایط کاروان ها، معاینات زائرین به صورت جدی آغاز خواهد شد.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر تاکید کرد: در سال 98 تعدادی از زائرین، امور معایناتی خود را سپری کردند، اما بواسطه شیوع کرونا از اعزام به مراسم حج بازماندند که معینا آن رویه تغییر خواهد کرد و یکی از تغییرات نیز این است که اعزام افراد بالای 65 سال به حج ممنوع شده و از لیست اعزام به صورت موقت خارج خواهند شد.

منبع: فرارو

به "اعلام محدودیت سنی برای اعزام به حج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام محدودیت سنی برای اعزام به حج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید