احراز هویت غیر حضوری سجام چگونه است؟

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، کارگزاری سهم آشنا توانست نام خود را به عنوان پرچمدار و اولین شرکت کارگزاری ارائه دهنده خدمات احراز هویت غیرحضوری سجام ثبت نماید. این پروژه ملی که با رعایت تمامی الزامات فرآیندی و کارکردی راه اندازی شده، این امکان را به تمامی افراد می دهد که پس از احراز هویت الکترونیک، با خیال آسوده وارد بازار سرمایه شده و از خدمات آن بهره لازم را ببرند.

احراز هویت غیر حضوری سجام چگونه است؟

همزمانی این رخداد با آزادسازی سهام عدالت و فرایند سعودی بی سابقه تقاضای مردم جهت فعالیت در بورس، اهمیت این موضوع را دوچندان کرده است. خبرها حاکی از آن است دفاتر خدمات ارتباطی این روزها شاهد صف های طولانی متقاضیانی است که پس از دریافت کد سامانه سجام، درخواست دریافت کد بورسی دارند.

با توجه به خطرات حضور فیزیکی در اماکن عمومی در شرایط اضطراری کرونا، این سامانه به خوبی و در مناسب ترین زمان ممکن توانسته به کمک مخاطبان خود شتافته و مراجعات حضوری مورداحتیاج را به حداقل برساند. از این پس، متقاضیان می توانند در امنیت کامل و بدون اتلاف زمان، به آدرس ashena.ir مراجعه کرده و فرآیند احراز هویت خود را انجام دهند.

تنها مواردی که فرد قبل از ورود به سامانه احتیاج دارد، کد پیگیری 10 رقمی سجام و شماره سریال پشت کارت ملی هوشمند خود است. (در صورت عدم دریافت کارت ملی هوشمند، می توان از کد پیگیری ثبت نام آن نیز استفاده نمود.) پس از وارد کردن شماره موبایل و اطلاعات هویتی، سیستم از فرد متقاضی عکس می گیرد. این عکس با پیشرفته ترین نرم افزارهای پردازش تصویر، با عکس کارت ملی وی مطابقت داده می شود. گفتنی است در این تطابق دهی، عکس فرد در بیش از 36 نقطه به صورت کاملاً هوشمند مورد آنالیز قرار می گیرد.

در گام بعد، متقاضی می بایست برای اثبات هویت خود، در قالب یک ویدیو سلفی، متن کوتاهی که به صورت رندوم انتخاب می شود را بخواند. این ویدئو با استفاده از تکنولوژی روز جهان، با کمترین ضریب خطا آنالیز و راستی آزمایی می شود. سپس متقاضی تصویر امضاء خود را آپلود می کند. فرآیند احراز هویت غیر حضوری با پرداخت کارمزد مصوب به وسیله درگاه اینترنتی و تایید تعهدنامه، پایان می پذیرد.

درصورت اشتباه وارد کردن اطلاعات و همچنین عدم تکمیل فرآیند ثبت نام، متقاضی حداکثر 3 مرتبه امکان احراز هویت را بدون پرداخت کارمزد مجدد دارد. در غیر این صورت، می بایست به صورت حضوری مراجعه نماید. شایان ذکر است مزیت اصلی سامانه سهم آشنا نسبت به رقبای خود، تضمین عودت وجه کارمزد، در صورت عدم تکمیل فرآیند به هر دلیل، می باشد. در نهایت جهت امنیت هر چه بیشتر، اطلاعات ارسالی متقاضیان به صورت شبانه روزی توسط اپراتورهای کارگزاری سهم آشنا، آنالیز و در صورت تایید نهایی، ظرف کمتر از 12 ساعت، کد بورسی صادر می شود.

از ویژگی های مهم این سامانه، می توان به تطابق آن با پایین ترین سرعت اینترنت موجود در کشور اشاره کرد. همچنین قابلیت استفاده در کلیه دستگاه های هوشمند (کامپیوتر، لپ تاپ، تبلت و تلفن همراه) را داشته و نیز با کلیه سیستم عامل های موجود نیز سازگاری دارد. سامانه احراز هویت غیر حضوری با توجه به تحت وب بودن، احتیاج به نصب ندارد.

نکته قابل توجه دیگر، محیط ساده و کاربرپسند آن بوده که انجام فرآیند احراز هویت را به سهولت برای همگان امکان پذیر کرده است. همچنین به واسطه پشتیبانی از آخرین پروتکل های امنیت شبکه، با در اختیار قرار دادن محیطی امن به کاربران، حتی کمترین دغدغه ها را نیز بابت هک و درز اطلاعات مرتفع کرده است.

جهت ورود به سامانه احراز هویت غیر حضوری (الکترونیکی) سهم آشنا و دریافت آنلاین کد بورسی، می توانید از این لینک استفاده نمایید.

منبع: تجارت نیوز

به "احراز هویت غیر حضوری سجام چگونه است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احراز هویت غیر حضوری سجام چگونه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید