چهار پناهجوی ایرانی در کانال مانش غرق شدند

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، یک زن و یک مرد پناهجو به همراه دو کودک 5 و 8 ساله که گفته می شود ایرانی هستند صبح روز سه شنبه در کانال مانش غرق شدند.

چهار پناهجوی ایرانی در کانال مانش غرق شدند

به گزارش گردش 360 به دور دنیا به نقل از یورونیوز، قایق حامل پناهجویان که قصد داشت سرنشینانش را به بریتانیا برساند در کانال مانش غرق شد. مقام های محلی شهر دانکرک فرانسه که این قایق در نزدیکی این شهر دچار حادثه شده است از انتقال 18 پناهجوی سرنشین این قایق در جریان عملیات نجات اطلاع داده اند. آنان همچنین از ناپدید شدن یک نوزاد خبر می دهند. با این حال تا لحظه تنظیم این خبر تعداد دقیق سرنشینان این قایق اعلام نشده است.

مارلن شیاپا، نماینده وزیر کشور در امور شهروندی عصر سه شنبه در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت که با غم و اندوه فراوان از غرق شدن یک قایق حامل 19 پناهجو که تصمیم داشت به بریتانیا برود مطلع شده است.

با این حال اگر چه احتمال زنده ماندن یک فرد غرق شده در آب 14 درجه 5 ساعت است، اما همچنان جستجو برای نجات دیگر سرنشینان احتمالی این قایق ادامه دارد.

تحقیقات درباره علت غرق شدن قایق حامل پناهجویان توسط دادستان شهر دانکرک آغاز شده است. بر اساس اولین بررسی ها شرایط آب و هوایی این گذرگاه آبی مناسب نبوده است.

یک قایقران انگلیسی که شاهد غرق شدن قایق حامل پناهجویان بود این حادثه را به مقام های مسئول اطلاع داد. متعاقب این اطلاع رسانی کشتی های فرانسوی و یک هلیکوپتر ارتش بلژیک وارد عمل شدند.

کانال مانش در ماه های گذشته شاهد افزایش تردد شناور های کوچک حامل پناهجویان به مقصد بریتانیا است که در جریان این انتقال ها تعدادی از پناهجویان دچار حادثه شده و برخی جان باخته اند.

منبع: فرارو

به "چهار پناهجوی ایرانی در کانال مانش غرق شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهار پناهجوی ایرانی در کانال مانش غرق شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید