پوشش بیمه ای رمدسیویر و فاویپیراویر نامعلوم ماند

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، دبیر و رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت کشور، گفت: در هفتاد و هشتمین جلسه شورای عالی بیمه سلامت کشور، چندین موضوع آنالیز و مورد تصویب نهاده شد.

پوشش بیمه ای رمدسیویر و فاویپیراویر نامعلوم ماند

به گزارش گردش 360 به دور دنیا ، سید سجاد رضوی، اضافه نمود: در جلسه امروز، تعرفه خدمات دندانپزشکی به تصویب رسید و بنا شد در آینده نزدیک ضوابط اجرایی آن با همکاری سازمان های بیمه گر و سازمان نظام پزشکی تدوین و ابلاغ گردد.

وی اضافه نمود: بعضی از انسولین ها تا قبل از این تحت پوشش بیمه نبودند که با تصمیم شورای عالی بیمه سلامت، تحت پوشش نهاده شدند. همچنین خدمات نوزادان نارسی که مشکل شبکیه چشم داشتند، در بخش بستری و سرپایی تحت پوشش بیمه نهاده شد.

رضوی یادآور شد: مصوبه خوبی برای بیماران خاص و تالاسمی از نظر لوازم و تجهیزات مصرفی داشتیم که با توجه به تغییر قیمت ها، مورد بازنگری نهاده شد. یکی از تصمیمات مهم امروز، تمدید گواهی اعتباربخشی بیمارستانها با توجه به شیوع کرونا در کشور بود و بنا شد که گواهی اعتباربخشی بیمارستانها تا خرداد ماه سال آینده، تمدید گردد.

وی با اشاره به آنالیز بیشتر و بازنگری خدمات پرستاری در منزل، گفت: شورای عالی بیمه از خدمات پرستاری در منزل حمایت جدی می نماید اما به دلیل مشخص نبودن ضوابط و آیین نامه ها، به آنالیز های بیشتر احتیاج دارد و در جلسات آینده بحث پوشش این خدمات نیز مطرح خواهد شد.

سجادی تاکید نمود: یکی از مصوبات امروز، بازنگری در تعرفه خدمت تشخیص کووید 19 بر اساس آزمایش های مولکولی و PCR بود. مقرر شد که تعرفه این آزمایش علاوه بر قیمت اعلام شده کیت تشخیصی از سوی اداره کل تجهیزات پزشکی، در بخش دولتی حدود 55 هزار تومان و در بخش دولتی حدود 118 هزار تومان باشد.

دبیر و رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت کشور گفت: در جلسه امروز گزارشی از شرایط اجرای نسخه الکترونیک و اقدامات اجرا شده توسط بخش های مختلف درگیر در این فرآیند، ارائه و مقرر شد که هر مجموعه ای بنا به توضیح وظایف و زمان بندی مشخص شده، اقدامات مربوطه را انجام و گزارش آن را به شورای عالی بیمه ارائه دهد.

رضوی در خصوص پوشش بیمه ای داروهای رمدسیویر و فاویپیراویر، گفت: هنوز در خصوص پوشش بیمه ای این دو دارو، بحثی نشده و اگر معاونت درمان وزارت بهداشت پس از تایید کمیته علمی ستاد کرونا، مصرف آن را تایید کرد، حتما در شورای عالی بیمه سلامت مطرح و تصمیم گیری می گردد.

منبع: جام جم آنلاین

به "پوشش بیمه ای رمدسیویر و فاویپیراویر نامعلوم ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوشش بیمه ای رمدسیویر و فاویپیراویر نامعلوم ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید