ساخت دستگاه تنفس مصنوعی ارزان توسط ناسا

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در آمریکا، مهندسان ناسا یک دستگاه تنفس مصنوعی ارزان ساخته اند که به راحتی قابل مونتاژ است.

ساخت دستگاه تنفس مصنوعی ارزان توسط ناسا

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی گردش 360 به دور دنیا به نقل از نیواطلس، ناسا نمونه اولیه یک دستگاه تنفس مصنوعی ارزان به نام VITAL را تولید کرده که می تواند نیاز فزاینده بیمارستان های آمریکا به این محصول برای نجات جان بیماران مبتلا به کرونا را رفع کند.

طراحی و ساخت این دستگاه توسط ناسا حدود 37 روز به طول انجامیده است. این طرح در آزمایشگاه جی پی ال ناسا در پاسادنای کالیفرنیا اجرا شده است و آزمایش پیروز آن در تاریخ 21 آوریل سال 2020 اجرا شده است.

همزمان با تشدید هشدارها در مورد کمبود دستگاه تنفس مصنوعی در آمریکا، تلاش شرکت های خصوصی و برخی نهادهای دولتی در این کشور برای تولید نمونه های ارزان قیمت این محصول افزایش یافته است.

این دستگاه که به طور خاص برای رفع نیازهای بیماران مبتلا به کرونا تولید شده، به شیوه ای متفاوت و با برخی قطعات کمتر در مقایسه با دستگاه های تنفس مصنوعی عادی ساخته شده و لذا سرعت مونتاژ آن بالاتر و هزینه ساخت آن کمتر است. قرار است تولید انبوه این دستگاه برای انتقال به بیمارستان های امریکا به زودی آغاز شود.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ساخت دستگاه تنفس مصنوعی ارزان توسط ناسا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت دستگاه تنفس مصنوعی ارزان توسط ناسا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید