پافشاری آمریکا بر دسترسی به آزمایشگاه های ویروس شناسی در چین

به گزارش گردش 360 به دور دنیا به نقل از رویترز، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه بار دیگر چین را برای فراهم ساختن امکان دسترسی به آزمایشگاه های ویروس شناسی در شهر ووهان تحت فشار قرار داد و با تکرار ادعاهای پیشین خود گفت که جهان باید بداند چگونه [شیوع] ویروس همه گیر کووید -19 از این مکان [ووهان] آغاز شد و پکن وظیفه دارد که در مورد این موضوع شفاف سازی کند.

پافشاری آمریکا بر دسترسی به آزمایشگاه های ویروس شناسی در چین

وزیر خارجه آمریکا در حالی این اظهارات را بیان می کند که از زمان آغاز همه گیری ویروس جدید کرونا- با 200 هزار قربانی در سرتاسر جهان- روابط آمریکا و چین به طور قابل توجهی رو به وخامت رفته است.

واشنگتن و پکن از آن زمان تا به امروز به رد و بدل کردن سخنان توهین آمیز و اتهامات بر سر نحوه مقابله با این بیماری همه گیر پرداخته اند، و در این میان پمپئو هفته گذشته مدعی شد که آمریکا قویاً باور دارد چین در گزارش و اطلاع رسانی به موقع در مورد شیوع این ویروس کوتاهی کرده و پس از آن نیز میزان خطر بیماری تنفسی ناشی از این ویروس را پنهان کرده است.

به همین دلیل، پمپئو در یک کنفرانس خبری در وزارت خارجه آمریکا گفت: ما هنوز دسترسی پیدا نکرده ایم، جهان به مؤسسه ویروس شناسی ووهان دسترسی پیدا نکرد. ما نمی دانیم که [شیوع] این ویروس دقیقاً از کدام مکان [در شهر ووهان] آغاز شده است. وی در ادامه مدعی شد که نگرانی های آمریکا نسبت به امنیت آزمایشگاه های چین به قوت خود باقی است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پافشاری آمریکا بر دسترسی به آزمایشگاه های ویروس شناسی در چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پافشاری آمریکا بر دسترسی به آزمایشگاه های ویروس شناسی در چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید