ماجرای درخواست کمک 48 میلیاردی علی فروغی از عبدالملکی

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، 83 روز قبل علی فروغی، مدیر شبکه سه سیما در نامه ای به حجت الله عبدالملکی، وزیر کار درخواست کمک 48 میلیارد تومانی برای ساخت مسابقه میدون را مطرح کرده است. مسابقه ای که عبدالملکی داوری فصل دوم آن را برعهده داشت. اما حالا انتشار این نامه پس از حدود سه ماه از صدور آن، در فضای مجازی حاشیه ساز شده است.

ماجرای درخواست کمک 48 میلیاردی علی فروغی از عبدالملکی

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، فروغی در این نامه توضیح داده است که هزینه ساخت 780 قسمت این مسابقه برای 30 استان کشور، 48 میلیارد و 496 میلیون تومان برآورد شده است. او سپس از عبدالملکی خواسته که وزارت کار با عقد قراردادی در اجرای این طرح و برنامه مشارکت کند.

در پاسخ نیز، عبدالملکی با کمک 6 میلیارد تومانی برای ساخت این برنامه موافقت کرده است.

او به زیر مجموعه خود در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرده که برای عدم تاخیر در ضبط برنامه فرایند های اداری و اقتصادی با سرعت انجام شود.

عبدالملکی همچنین ساخت برنامه میدون را فرصتی برای تبیین برنامه های اشتغال، پشتیبانی از کارآفرینان و شناسایی آنان عنوان کرده است.

مسابقه میدون یک رقابت تلویزیونی استعدادیابی شغلی است که تا به امروز دو فصل از آن از طریق شبکه سه سیما منتشر شده است و قرار است با حمایت وزارت کار فصل سوم آن تهیه و روی آنتن برود. در فصل دوم این مسابقه حجت الله عبدالملکی، علیرضا یونچی، مینا مهرنوش، حسین مصطفی زاده، امیرحسین اسدی و محمدامین حاج کاظمیان به عنوان داور حضور داشتند.

با مسابقه میدون می توان کارآفرینی را توسعه داد؟

عبدالملکی در حالی مشارکت در ساخت مسابقه میدون را در راستای توسعه کارآفرینی در ایران می داند، که هفته های اخیر بار دیگر ایجاد شغل با یک میلیون تومان را مطرح کرده بود. او گفته بود که عدم آموزش مشکل اصلی کارآفرینی و ایجاد کسب و کار با سرمایه اندک است.

اما در مقابل گروهی از اقتصاددانان هفته گذشته و در مصاحبه با گردش 360 به دور دنیا، ایده وزیر کار برای توسعه کارآفرینی با یک میلیون تومان را رد کرده بودند. آن ها گفته بودند که ایده عبدالملکی مبنای علمی ندارد و طرح های اشتغال زا باید براساس برنامه های مدون و با توجه به الزامات و اصول علم اقتصاد و با نگاه توسعه گرا ارائه شوند.

کارشناسان اقتصادی معتقدند که پیشران کارآفرینی، برنامه های توسعه ای جامع و همگرایی ملی و ایجاد زیرساخت هایی همچون بهبود قوانین حمایتی، فضای سیاسی و اقتصادی منسجم، با ثبات و پشتیبان و روابط خارجی باز است.

حالا هم آن ها می گویند که با برنامه و نمایش میدون نمی توان کارآفرینی، توسعه و اشتغال ایجاد کرد.

منبع: فرارو

به "ماجرای درخواست کمک 48 میلیاردی علی فروغی از عبدالملکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای درخواست کمک 48 میلیاردی علی فروغی از عبدالملکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید