عبدالله: حمایت ایران از فرایند صلح به رهبری افغان ها برجسته است

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، فارس نوشت: رییس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان با اشاره به روابط خوب تهران-کابل گفت: تأکید مقامات ارشد ایرانی بر موفقیت صلح پایدار به رهبری و مدیریت افغان ها، برجسته می باشد.

عبدالله: حمایت ایران از فرایند صلح به رهبری افغان ها برجسته است

عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه ملی گفت که تشدید جنگ درحالی که مذاکرات صلح در دوحه، پایتخت قطر جریان دارد، غیرقابل قبول است.

عبدالله که در یک سفر رسمی در ایران به سر می برد، این اظهارات را شب گذشته (یک شنبه) در نشستی در سفارت افغانستان در تهران بیان کرد.

وی همچنین در این نشست گفت که سفر او به ایران به خاطر درک نقش موثر ایران در صلح افغانستان و جلب حمایت این کشور از فرایند صلح است.

عبدالله تأکید کرد که تأکید مقامات ارشد ایرانی در ملاقات با او بر موفقیت صلح پایدار به رهبری و مدیریت افغان ها، برجسته بوده است.

رییس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان با اشاره به روابط خوب کابل - تهران در چهار دهه گذشته، همچنین گفت که حمایت ایران از فرایند صلح به رهبری و مدیریت افغانستان بااهمیت است.

وی در عین حال اضافه کرد که گسترش هرچه بیشتر روابط میان افغانستان و ایران به نفع هر دو کشور و منطقه است.

به گفته وی، کوشش ها برای نهایی سازی سند جامع مناسبات دو کشور پیشرفت داشته و به زودی نشست کمیسیون مشترک در کابل برگزار خواهد شد.

از سویی دیگر، عبدالله توضیح داد که در ملاقات با مقامات ایرانی درباره برطرف چالش های مهاجران افغانستان در ایران بحث و گفت وگو نموده است.

وی این گفت وگو را خوب توصیف کرد و اضافه کرد که در ملاقاتهای خود با مقامات ایرانی نیز آن را با جدیت دنبال می نماید.

عبدالله اعلام نمود که کوشش می نماید تا نمایندگی و حضور مهاجران افغان در ایران را در مذاکرات و کوشش های صلح به صورت موثری تأمین کند.

در همین حال، عبدالغفور لیوال، سفیر افغانستان در تهران گفت که کوشش ها برای برطرف چالش ها و قانونمند شدن حضور مهاجران افغانستان در ایران ادامه دارد.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "عبدالله: حمایت ایران از فرایند صلح به رهبری افغان ها برجسته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبدالله: حمایت ایران از فرایند صلح به رهبری افغان ها برجسته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید