شناسایی 800 بیمار مبتلا به اُمیکرون در کشور

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اشاره به فرایند صعودی شیوع سویه تازه کرونا در ایران گفت: تا به امروز 800 فرد مبتلا به سویه امیکرون در کل کشور شناسایی شده است.

شناسایی 800 بیمار مبتلا به اُمیکرون در کشور

یونس پناهی در تبادل نظر با تسنیم در اردبیل گفت: تا به امروز 800 فرد مبتلا به سویه امیکرون در کل کشور شناسایی شده که متاسفانه در حال صعودی است، البته شدت بیماری زایی امیکرون کم تر از سویه های قبلی کروناست و در صورتی که رعایت ها در این زمینه مورد توجه باشد بی شک شرایط می تواند در ثبات باقی بماند.

وی اعلام کرد: جهش های مختلفی از کرونا در طول 2 سال گذشته مشاهده شده، ولی هم اکنون سویه امیکرون شایع ترین ویروس جهش یافته کرونا در دنیا و ایران است که با توجه به سرعت بالای انتشار سویه امیکرون ویروس کرونا در عرض نهایتا سه روز کل اعضای خانواده آلوده این ویروس می گردد در حالی که در سویه های قبلی ده روز زمان برای مبتلای افراد وجود داشت.

پناهی اعلام کرد: افزایش احتمال ابتلا به سویه امیکرون در بین کسانی که واکسن نزده و بیماری زمینه ای دارند وجود دارد که به همین منظور امری لازم و لازم است که تزریق سه دز واکسن برای ایمن سازی بدن امری لازم و لازم است تا بتوانیم بیش از 90 درصد در برابر ابتلا و بستری این سویه بیماری مقاوم سازی گردد.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک و تزریق تمامی دز های واکسن برترین راه کنترل و مهار بیماری به خصوص سویه امیکرون ویروس کرونا برترین موضوع برای تحقق اهداف مورد نظر است که با توجه به تنوع مختلف واکسن کرونا در کشور هم اکنون ذخیره خوبی در زمینه واکسن کرونا داریم.

پناهی اعلام کرد: 120 میلیون دز واکسن کرونا در کشور تزریق شده، اما 10 میلیون واحد دز سوم واکسن کرونا در کشور تزریق شده که به همین منظور امری لازم و لازم است نسبت به تبلیغات و اطلاع رسانی های لازم در این زمینه اقدام گردد تا بتوانیم هر چه سریع تر شرایط کرونا را در کشور به شرایط باثباتی برسانیم.

منبع: فرارو

به "شناسایی 800 بیمار مبتلا به اُمیکرون در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی 800 بیمار مبتلا به اُمیکرون در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید