سود با کیفیت و تضمین شده بیمه آسیا

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، آنالیز صورت های اقتصادی، ترازنامه و حساب سود و زیان بیمه آسیا نشان می دهد که سود این شرکت باکیفیت و تضمین شده است و انتظار می رود فرایند سودسازی در سال های آینده هم ادامه یابد. سود خالص شرکت بیمه آسیا در خاتمه شهریور سال گذشته بالغ بر 415 میلیارد و 803 ریال بود که در خاتمه اسفندماه به یک هزار و 608 میلیارد و 877 میلیون ریال رسیده و حالا در نیمه نخست سال جاری پیروز شده تا به سود خالص 3 هزار و 408 میلیارد و 506 میلیون ریالی دست یابد که نسبت به نیمه نخست پارسال 720 درصد و نسبت به خاتمه سال اقتصادی 98 هم حدود 112 درصد رشد را نشان می دهد.

سود با کیفیت و تضمین شده بیمه آسیا

به گزارش خبرگزاری گردش 360 به دور دنیا ، کالبدشکافی کارنامه اقتصادی بیمه آسیا به مدیریت مسعود بادین در نیمه نخست سال جاری نمایانگر این واقعیت روشن است که حق بیمه صادره شرکت بیمه آسیا در 6 ماه نخست پارسال 29 هزار و 174 میلیارد و 364 میلیون ریال برآورد شده بود که در نیمه نخست سال جاری با رشدی 29 درصدی به رقم 37 هزار و 543 میلیارد و 293 میلیارد ریال رسیده که پس از کسر ذخایر حق بیمه لحاظ شده، درآمد این شرکت از محل حق بیمه های فراوریی 32 درصد بیشتر از نیمه نخست پارسال برآورد شده است.

این گزارش می افزاید: درآمد بیمه آسیا از محل حق بیمه سهم نگهداری در نیمه نخست سال 99 در مقایسه با مدت مشابه پارسال رشدی 34 درصدی را تجربه نموده و بالغ بر 26 هزار و 798 میلیارد و 651 میلیون ریال شده است. این شرکت در 6 ماه ابتدای سال جاری 31 درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال خسارت به بیمه گذاران و زیان دیدگان پرداخت نموده است.

صورت های اقتصادی حسابرسی شده شرکت نشان می دهد که درآمد سرمایه گذاری از محل ذخایر فنی بیمه آسیا رشدی 570 درصدی در نیمه ابتدایی سال جاری نسبت به نیمه نخست سال گذشته را تجربه نموده و سود ناخالص فعالیت های بیمه ای این شرکت هم 128 درصد قد کشیده است.

روی سهام بیمه آسیا حساب کنید هدف شرکت بیمه آسیا در بازار بیمه، حفظ سهم خود در بازار با افزایش فراوری حق بیمه و گزینش مناسب ریسک و افزایش سهم بیمه های زندگی عنوان شده که با افزایش سرمایه این شرکت به میزان بیش از 1000 درصد می توان شاهد حضور پرقدرت بیمه آسیا به ویژه در بازار بیمه اتکایی کشور بود. فرایند مثبت ارزش سهام بیمه آسیا به ویژه در روزهای اخیر نشان دهنده آینده باثبات و فرایند رو به افزایش ارزش سهام بیمه آسیا است چرا که سهامداران این شرکت بیش از آنکه روی نوسانات گذرا و موقت ناشی از تحولات بازار سهام حساب نمایند، روی ارزش واقعی و پایداری سودآوری سهام بیمه آسیا سرمایه گذاری نموده اند.

حالا که سازمان حسابرسی کل کشور تایید نموده که حساب بیمه آسیا شفاف است، احتمال اینکه پیش بینی ها از آینده سهام بیمه آسیا با تعدیل منفی روبرو گردد، عملا منتفی است چرا که همه نسبت های اقتصادی و ذخایر قانونی این شرکت در سطح مطلوب قرار دارند و به همین دلیل فعالان بازار سهام از اینکه یک شرکت بیمه ای حساب و کتاب اش از حداکثر شفافیت و بدون ابهام اقتصادی برخوردار است، استقبال می نمایند و به سراغ آن می فرایند.

->

منبع: خبرگزاری آریا

به "سود با کیفیت و تضمین شده بیمه آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سود با کیفیت و تضمین شده بیمه آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید