زلزله 7، 8 ریشتری در اکوادور؛ 272 نفر کشته (بروزرسانی: تعداد کشته شدگان زلزله به 413 نفر رسید)

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، شمار تلفات زمین لرزه 7/8 ریشتری در اکوادور به 272 تن افزایش یافت.

زلزله 7، 8 ریشتری در اکوادور؛ 272 نفر کشته (بروزرسانی: تعداد کشته شدگان زلزله به 413 نفر رسید)

با وقوع بزرگترین زلزله طی دهه گذشته در اکوادور، بازماندگان این حادثه اجساد اعضای خانواده شان و دیگر قربانیان را دفن نموده و در کنار آوار به جا مانده از خانه های خود در پی سرپناه هستند.

روز شنبه، زلزله 7/8 ریشتری سواحل این کشور را به لرزه درآورد و موجب ترس و دلهره ساکنان اکوادور شد و تخریب ساختمان ها، پل ها و جاده ها را در پی داشت.

نیروهای امداد و نجات اکوادور گفتند که نشانه هایی از زندگی در میان بسیاری از آوارها وجود دارد و جستجوی این منطقه ها در اولویت است.

آنالیز ها حاکی از آن است که 2068 نفر نیز مجروح شده و این امکان وجود دارد که تلفات حادثه زلزله افزایش یابد.

منطقه ها ساحلی نزدیک به کانون زمین لرزه بیشترین آسیب را دیده است. بعلاوه به گفته مقامات اکوادور بیش از 160 پس لرزه این کشور را به لرزه درآورده و در شش استان شرایط اضطراری اعلام شده است.

نیروهای امداد و نجات با برپا کردن چادرها و استقرار حادثه دیدگان در آن ها صدها بازمانده این زمین لرزه را تحت درمان قرار داده اند.

اکوادور از سال 1979 چنین زلزله مهیبی را تجربه ننموده است. در پی زلزله مهیب سال 1979، 600 تن جان خود را از دست دادند و 20 هزار نفر نیز مجروح شدند.

بروزرسانی:

وزارت هماهنگی ایمنی اکوادور بیان کرد که تا این لحظه 413 نفر در اثر زلزله مهیبی که شنبه شب اکوادور را لرزاند، جان باخته اند.

مقامات رسمی بیان کردند که زمین لرزه 7/8 ریشتری اکوادور در ساعت 23:58 به وقت گرینویج روز شنبه، خسارت قابل توجهی را در استان مانابی در جنوب غربی اکوادور به جای گذاشت.

رافائل پوودا (Rafael Poveda) وزیر منابع راهبردی اکوادور اطمینان داد که به رغم خسارت سنگین زمین لرزه، زیرساخت های راهبردی آسیب ندیدند و به فعالیت خود ادامه می دهند.

منبع: کجارو / iscanews.net / خبرگزاری ایسنا

به "زلزله 7، 8 ریشتری در اکوادور؛ 272 نفر کشته (بروزرسانی: تعداد کشته شدگان زلزله به 413 نفر رسید)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زلزله 7، 8 ریشتری در اکوادور؛ 272 نفر کشته (بروزرسانی: تعداد کشته شدگان زلزله به 413 نفر رسید)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید