حضور متکدیان غیربومی در سطح شهر تبریز

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، خبرنگاران/آذربایجان شرقی مدیرکل امور اجتماعی و فرهنکی استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به حضور متکدیان غیربومی در سطح شهر تبریز در روزهای اخیر و ضرورت سازمان دهی این موضوع با همکاری نیروی انتظامی، گفت: شهرداری ها باید در راستای جمع آوری و توانمندسازی متکدیان با ارگان های حوزه های اجتماعی نهایت همکاری را داشته باشند.

حضور متکدیان غیربومی در سطح شهر تبریز

بدر شکوهی در جلسه ستاد ساماندهی متکدیان وبچه ها کار و خیابانی، اظهار کرد: از دانشگاه ها و مجامع علمی انتظار داریم راهکارهای عملیاتی برای زدودن چهره استان از این پدیده های نامطلوب را ارائه کنند.

وی با قدردانی از تلاش های موسسات خیریه و سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه حمایت از نیازمندان، تأکید کرد: باید اعتبار تبریز، شهر بدون گدا و استان اولین ها را بواسطه هم افزایی و همکاریی مردم و دستگاه های اجرایی حفظ کنیم.

وی با اشاره به معضل تکدی گری و بچه ها کار، گفت: شناسایی و انسداد عوامل بروز این ناهنجاری ها مهم تر از رسیدگی به جامعه هدف آن بوده و لازم است محافل علمی و دانشگاهی به شکل علمی به این حوزه ورود کنند.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی همچنین بر حفظ آبرو و شخصیت اجتماعی افراد در حوزه کمک به نیازمندان تأکید کرد و گفت: استانداری سامانه ای را برای ثبت سوابق متکدیان طراحی کرده است که در آن بصورت آنلاین آمار و اطلاعات این حوزه جمع آوری خواهد شد.

افزایش محسوس پدیده بچه ها کار

مدیرکل بهزیستی استان نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از آخرین اقدامات صورت گرفته در خصوص مقابله با پدیده بچه ها کار و ساماندهی متکدیان، از افزایش محسوس پدیده بچه ها کار طی سه ماهه اول سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، فرگل صحاف گفت: بیشتر بچه ها کار از مسائلی از قبیل طلاق والدین و یا مسائل اقتصادی رنج می برند که بهزیستی استان توانسته است با همکاری موسسات خیریه و نهادهای ذیربط بخش قابل توجهی از این بچه ها را تحت پوشش قرار داده و به کانون خانواده وزندگی عادی برگرداند.

انتهای میام

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "حضور متکدیان غیربومی در سطح شهر تبریز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور متکدیان غیربومی در سطح شهر تبریز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید