تکامل انسان ادامه دارد: کشف سرخرگ جدید دست

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، دانشمندان با کشف یک سرخرگ اضافه در دست از ادامه تکامل انسان خبر می دهند. محققان به این موضوع پی برده اند که تعداد بزرگسالان با این سرخرگ در حال افزایش است.

تکامل انسان ادامه دارد: کشف سرخرگ جدید دست

نوزادان در رحم دارای یک سرخرگ موقت هستند که از مرکز ساعد می گذرد و با گذر زمان از بین می رود. با این حال محققان دانشگاه های فلیندرز و آدلاید در استرالیا به این موضوع پی برده اند که تعداد بزرگسالان با این سرخرگ در حال افزایش است. در ادامه این مطلب از گردش 360 به دور دنیا درباره این پژوهش درباره ادامه تکامل انسان بخوانید.

محققان به این موضوع اشاره می نمایند. که بیش از هر زمان دیگری بزرگسالان دارای یک کانال اضافه از بافت عروقی در مچ خود هستند. در سال 1880 تنها 10 درصد افراد با یک سرخرگ اضافه به جهان آمده اند که در اواخر قرن بیستم این مقدار به 30 درصد افزایش پیدا نموده است. دانشمندان با استناد به این یافته اعلام نموده اند که انسان هنوز در حال تکامل است و این افزایش در چنین مدت کوتاهی قابل توجه به نظر می رسد.

سرخرگ میانی در مراحل اولیه تکامل انسان شکل می گیرد و خون را به مرکز بازوها منتقل می نماید تا دست ها در هنگام رشد، تغذیه نمایند. معمولا پس از نزدیک به 8 هفته، این سرخرگ با دو سرخرگ دیگر به نام های سرخرگ زند زیرین و سرخرگ زند زبرین جایگزین می گردد. در این پژوهش محققان 80 جسد را مورد آنالیز قرار دادند که در هنگام فوت 51 تا 101 سال داشته اند، بنابراین در نیمه اول قرن بیستم به جهان آمده اند.

طی این پژوهش، محققان به این موضوع اشاره کردند که به موارد بالایی مبنی بر امکان انتقال خون توسط سرخرگ میانی پی برده اند که بیشتر از آمارها در گذشته محسوب می گردد. به اعتقاد دانشمندان، انتخاب طبیعی به نفع افرادی است که ذخیره خون بیشتری دارند.

به نظر می رسد افزایش شمار افرادی که دارای این سرخرگ در بدن خود هستند مربوط به ژن های جهش یافته مرتبط به توسعه سرخرگ میانی می گردد که می تواند ناشی از مسائل مادر در دوران بارداری باشد. محققان انتظار دارند شمار افراد با این سرخرگ در سال های آینده افزایش پیدا کند و بیشتر افراد این سرخرگ تا سال 2100 داشته باشند.

بیشتر بخوانید: دانشمندان اولین جانداری که برای زنده ماندن به اکسیژن و تنفس احتیاج ندارد را کشف کردند. درباره این انگل عروس دریایی بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "تکامل انسان ادامه دارد: کشف سرخرگ جدید دست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکامل انسان ادامه دارد: کشف سرخرگ جدید دست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید