بچه هایی که میوه و سبزیجات بیشتری می خورند از سلامت روانی بهتری برخوردارند

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، یک مطالعه تازه در انگلستان نشان داد که مصرف بیشتر میوه و سبزیجات با سلامت روانی بهتر در دانش آموزان دبیرستانی ارتباط دارد.

بچه هایی که میوه و سبزیجات بیشتری می خورند از سلامت روانی بهتری برخوردارند

نویسندگان مطالعه نوشتند که امیدوارند تحقیقات آنها مقامات را تشویق کند تا تغذیه مناسب را در اختیار همه دانش آموزان قرار دهند.

برای آنالیز اینکه آیا رژیم غذایی ممکن است با سلامت روان مرتبط باشد، محققان از نظرسنجی های بیش از 50 مدرسه در انگلستان استفاده کردند. در کل، نزدیک به 11000 دانش آموز این نظرسنجی را تکمیل کردند.

تحقیقات تازه نشان می دهد که رژیم غذایی سرشار از میوه و سبزیجات تازه نیز می تواند برای فکر مفید باشد، به خصوص اگر شما یک کودک در حال رشد هستید.

تحقیقات منتشر شده در BMJ نشان می دهد که مصرف بیشتر میوه و سبزیجات با سلامت روانی بهتر دانش آموزان دبیرستانی ارتباط قوی دارد. علاوه بر این، تحقیقات نشان می دهد که صبحانه و ناهار مغذی، صرف نظر از سن شما، با بهزیستی احساسی مرتبط است.

تماشا پژوهش هایی که بر بچه ها، تغذیه مناسب و تأثیرات آن بر سلامت روان متمرکز است بسیار خوب است. به نظر می رسد در حال حاضر استرس و اضطراب در بچه ها بیشتر است، به ویژه در شرایط همه گیری ویروس کرونا و خانه نشینی طولانی مدت و دور از همسالان و خانواده.

آنچه که مطالعه نشان داد

برای آنالیز اینکه آیا رژیم غذایی ممکن است با سلامت روان مرتبط باشد، محققان از نظرسنجی های بیش از 50 مدرسه در انگلستان استفاده کردند. در مجموع، نزدیک به 11000 دانش آموز نظرسنجی را تکمیل کردند (با 8232 نظرسنجی معتبر) و شواهد نشان داد که میانگین نمره سلامت روان 46.6 از 70 برای بچه های دبیرستانی و 46 از 60 برای بچه ها دبستانی بود.

از این تعداد، تنها 25 درصد از دانش آموزان دبیرستانی و 28.5 درصد از دانش آموزان ابتدایی گزارش دادند که پنج وعده توصیه شده میوه و سبزیجات در روز را مصرف می نمایند. به ترتیب ده درصد و نه درصد هیچ میوه و سبزیجاتی نخوردند. حدود 21 درصد از بچه های دبیرستانی و 12 درصد از دانش آموزان دبستانی فقط یک نوشیدنی غیر انرژی زا خوردند یا هیچ چیزی برای صبحانه نخوردند، در حالی که 11 درصد هیچ ناهاری نخوردند.

این تحقیق نشان داد دانشجویانی که روزانه یک یا دو وعده میوه و سبزیجات می خورند 1.42 واحد را بالاتر می برند، در حالی که خوردن سه یا چهار وعده 2.34 واحد افزایش نشان می دهد. کسانی که پنج وعده یا بیشتر خوردند، نمره 3.73 واحد بالاتر داشتند.

در سطح اساسی، تغذیه کافی ضروری است تا عناصر سازنده برای رشد و عملکرد بدن در بچه ها و بزرگسالان، از جمله رشد و تکثیر سلولی، سنتز DNA، انتقال دهنده عصبی و متابولیسم هورمون ها و به ویژه برای بچه ها باید ضروری باشد. تغذیه مطلوب برای رشد مغز اهمیت دارد.

نویسندگان مطالعه اذعان می نمایند که تحقیقات آنها محدودیت هایی داشت، از جمله این واقعیت که پاسخ های نظرسنجی می تواند نادرست باشد.

چرا میوه ها و سبزیجات با سلامت روان مرتبط هستند

میوه ها و سبزیجات سرشار از ویتامین، مواد معدنی و فیبر هستند. بسیاری از بچه ها و خانواده ها به میزان کافی از این غذاها نمی خورند. وقتی مدارس آزمون های استاندارد را انجام می دهند، اغلب یادداشتی را به خانه می فرستند تا مطمئن شوند که بچه ها آن روز صبحانه سالم می خورند. چرا هر روز آن را توصیه نمی کنید؟

میوه ها و سبزیجات مجموعه ای قوی از فواید فیزیکی را به همراه دارند. پیوند بین سلامت جسمی و سلامت روانی از دیرباز شناخته شده است، از جمله ارتباط بین رژیم غذایی سالم و خلق و خو در بزرگسالان. به گفته کارشناسان، توسعه این مفهوم برای بچه ها طبیعی به نظر می رسد.

کلتون می گوید: من معمولاً یک سبک غذا را پیشنهاد می کنم که شامل انواع غذاها از جمله غذاهای گیاهی، محدود کردن کربوهیدرات ها و شکر تصفیه شده و فرآوری شده و بعلاوه نوشیدن آب بیشتر و نوشیدنی های کم قند یا بدون قند است.

خوردن پروتئین های سالم و چرب بعلاوه می تواند به افراد در جلوگیری از احساس افت قند پس از افزایش و کاهش قند خون یاری کند.

ما می دانیم که تغذیه خوب می تواند به رشد مغز یاری کند اما در حال حاضر این واقعیت که بر سلامت روان تأثیر می گذارد بسیار مهم است. ما می توانیم این را به فهرست دلایلی که تغذیه مناسب و عادات غذایی خوب می تواند به اطفال ما یاری کند، اضافه کنیم.

نویسندگان مطالعه نوشتند که آنها امیدوارند تحقیقات آنها مقامات را تشویق به اعمال سیاست هایی کند که به بچه ها یاری کند دسترسی بیشتری به غذاهای مغذی و تازه چه در محیط مدرسه و چه خارج از مدرسه داشته باشند. در حالی که این مطالعه در انگلستان انجام شد، در ایالات متحده به این معنی است که بسیاری از بچه ها به میوه ها و سبزیجات تازه ارزان روزانه دسترسی کمی دارند.

آنها می نویسند: استراتژی های بهداشت عمومی و سیاست های مدرسه باید تدوین گردد تا اطمینان حاصل گردد که تغذیه با کیفیت خوب برای همه بچه ها چه قبل از مدرسه و چه در حین تحصیل به منظور بهینه سازی سلامت روانی و توانمندسازی بچه ها در به کارگیری پتانسیل کامل آنها در دسترس شان است.

منبع:

healthline

منبع: هفت گنج

به "بچه هایی که میوه و سبزیجات بیشتری می خورند از سلامت روانی بهتری برخوردارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بچه هایی که میوه و سبزیجات بیشتری می خورند از سلامت روانی بهتری برخوردارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید