بایدن: ترامپ با پرچم سفید میدان نبرد را ترک کرده است

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، جو بایدن با فاقد صلاحیت دانستن دونالد ترامپ برای ریاست جمهوری، بیان کرد که این رییس جمهور آمریکا وظیفه اش برای محافظت از سربازان آمریکایی در خارج از این کشور و همچنین حمایت از شهروندان کشورش مقابل مسائل اقتصادی و همه گیری بیماری کرونا را زیر پا گذاشته است.

بایدن: ترامپ با پرچم سفید میدان نبرد را ترک کرده است

به نقل از خبرگزاری پرس اسوسیشن، جو بایدن، نامزد ریاست جمهوری حزب دموکرات آمریکا در انتخابات 2020 در گفت وگو با گردش 360 به دور دنیا گفت: دونالد ترامپ باید خیلی پاسخ ها را در قبال گزارش های خبری اخیر در خصوص ارائه ارزیابی اطلاعاتی در مارس 2019 به او درباره جوایز پیشنهادی روسیه به طالبان برای کشتن سربازان آمریکا ارائه کند.

بایدن در صحبت های از پیش آماده شده اش، همچنین دونالد ترامپ را به تکان دادن پرچم سفید تسلیم در نبرد آمریکا با شیوع کروناویروس متهم کرد. به این ترتیب، بایدن استدلال کرد که دونالد ترامپ به لحاظ اخلاقی و رفتاری برای رهبری آمریکا شایستگی ندارد.

جو بایدن در اظهارات روز سه شنبه خود درباره این که دونالد ترامپ سوگند ریاست جمهوری خود را نقض کرده و باید به خاطر انفعال در واکنش به عملیات ادعایی اعطای جوایز از سوی روسیه با تبعاتی در کنگره روبرو شود، حرفی به میان نیاورد. اما او گفت که هر یک از این موارد حتی اگر به صورت حدودی درست باشند، به مثابه سستی تمام عیار در انجام وظایف به حساب می آیند.

وی اضافه نمود: در این مورد مردم باید به این نتیجه برسند که بدون آنکه هیچ ارتباطی با نامزدی من برای ریاست جمهوری وجود داشته باشد، این فرد برای آنکه رییس جمهور آمریکا باشد فاقد صلاحیت است.

اخیرا چند رسانه آمریکایی از جمله آسوشیتدپرس، درباره این که دونالد ترامپ دست کم در یک مورد از گزارش های اطلاعاتی روزانه اش، در جریان اسناد و مدارک مربوط به برنامه اعطای جایزه روسیه به طالبان قرار گرفته است، منتشر کردند. دونالد ترامپ اما تاکید داشته هرگز هیچ گونه اطلاعاتی درباره این برنامه به او ارائه نشد، زیرا این اطلاعات معتبر نبودند.

بایدن همچنین روز سه شنبه گفت: هیچ گونه جلسه محرمانه ای درباره این موضوع و یا در خصوص تعامل دونالد ترامپ درباره آن نداشته اما ممکن است به زودی، برای چنین جلسه ای درخواست کند. هرچند که نامزدهای احزاب عمده آمریکا جلسات اطلاعاتی روزانه دریافت می کنند، اما بایدن هنوز فرایند رسمی معرفی به عنوان نامزد را طی نکرده است.

بایدن در عین حال هشدار داد: هدف بلندمدت پوتین بی ثبات کردن ناتو و ائتلاف های غربی ایجاد شده در دنیا از جنگ دنیای دوم تا به امروز است.

وی اضافه نمود: دونالد ترامپ می بایست خواستار تعامل تیم های نظامی و امنیت ملی خود به منظور رفع هرگونه اختلاف نظر اطلاعاتی درباره این گزارش مربوط به پیشنهاد جوایز روسیه به طالبان می شد. دونالد ترامپ دست کم می بایست تلفن را بر می داشت و می گفت ولادیمیر رفیق قدیمی، اگر هر کدام از این موارد درست باشند، تو با مشکل بزرگی روبرو شده ای!

در عین حال بایدن 77 ساله در اظهاراتی مشابه دونالد ترامپ که قبلا توانایی های ذهنی خودش را مورد تمسخر قرار می داد، توانایی های او را با استناد به بی خبر بودنش از این گزارش های اطلاعاتی زیر سوال برد. این معاون رییس جمهور سابق آمریکا گفت که رقیب جمهوری خواه 74 ساله اش، به نظر نمی رسد توانایی شناختی داشته باشد و از رویارویی با او در مناظره ها استقبال کرد.

بایدن اظهار کرد: به شدت منتظر هستم تا قابلیت های شناختی خودم را با قابلیت های شناختی مردی که با او رقابت می کنم، مقایسه کنیم.

جو بایدن در خصوص موضوع همه گیری کرونا ویروس نیز به رییس جمهور آمریکا از بابت عدم به کارگیری قدرت کامل دولت فدرال برای مقابله با آن حمله کرد و گفت: این فرد خودش را رییس جمهور زمان جنگ می خواند. چه اتفاقی افتاد حالا تقریبا ماه ژوییه هستیم و به نظر می رسد رییس جمهور زمان جنگ ما تسلیم شده و پرچم سفید تکان داده و میدان جنگ را ترک کرده است.

وی اضافه نمود: آمریکا می داند که این بحران را هنوز پشت سر نگذاشته است، حتی اگر شما آقای رییس جمهور چنین چیزی را ندانید. آن ها می بینند که چه اتفاقی رخ می دهد، حتی اگر شما آقای رییس جمهور از این کار خودداری کنید.

بایدن وعده داد که یک نظام ملی آزمایشی برای ویروس کرونا و ردیابی راستا ارتباطات افراد معاینه شده اجرا کند اما هشدار داد که فرایند شیوع کووید-19 احتمالا در فصل آنفلوآنزایی پیش رو بدتر خواهد شد.

او گفت: نمی توانیم نصف و نیمه بهبود یابیم و نصف و نیمه بدتر شویم. ما نمی توانیم نصف و نیمه به طرحی ادامه دهیم و برای نیمی از آن نیز امیدوار به رخدادن بهترین اتفاقات باشیم. ما نمی توانیم این ویروس را با یک رویکرد ملایم شکست دهیم.

بایدن بیان کرد که دونالد ترامپ می خواهد یک تشویق کننده ملی باشد، بدون آنکه با حقایق و اعمال ملموس از آن حمایت کند. او گفت: جناب رییس جمهور، ما نیاز به یک رییس جمهور داریم.

کمپین دونالد ترامپ برای انتخابات 2020 در مقابل تاکید کرد که این رییس جمهور آمریکا در خط مقدم پاسخ کشور به کرونا ویروس بوده است!

بایدن همچنین گفت: یکی از اولین کارهایش در صورت انتخاب شدن به عنوان رییس جمهور این است که از دولت فدرال خواستار تداوم حضور آنتونی فائوچی، کارشناس ارشد دولت فعلی در حوزه بیماری های عفونی شود.

دونالد ترامپ معمولا صحبت های متناقض را با خط مشی های فائوچی درباره کرونا ویروس بیان کرده است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "بایدن: ترامپ با پرچم سفید میدان نبرد را ترک کرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن: ترامپ با پرچم سفید میدان نبرد را ترک کرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید