سازمان ملل خواستار کمک کشورهای حاشیه خلیج فارس به یمن شد

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، مارک لوکاک، رئیس بخش کمک های سازمان ملل متحد از کشورهای حاشیه خلیج فارس خواست تا برای جلوگیری از قحطی گسترده در یمن اقدام کنند.

سازمان ملل خواستار کمک کشورهای حاشیه خلیج فارس به یمن شد

خبرگزاری روسیا الیوم، لوکاک افزود: اگر سازمان ملل در کنفرانس اهداکنندگان مالی که روز دوشنبه از طریق وبینار برگزار می شود، پول مورد نیاز خود را بدست نیاورد ما شاهد بدترین قحطی در دهه های گذشته در جهان خواهیم بود.

وی گفت: سازمان ملل با کمک های مالی کشورهای منطقه مانند امارات و کویت در سال 2018 و 2019 از قحطی در یمن جلوگیری کرد.

وی افزود: آنچه در شرایط کنونی نگران کننده و متفاوت است کاهش قابل توجه پشتیبانی مالی در فرایند ارائه کمک به افراد فقیر می باشد که میلیون ها نفر را در مناطق مختلف جهان تحت تأثیر قرار داده است.

لوکاک در مصاحبه با روزنامه نگاران در پیامی به کشورهای حاشیه خلیج فارس گفت: نقش بسیار مهمی در اینجا در انتظار شماست تا مانند آنچه در سال 2018 و 2019 انجام دادید، دوباره تکرار کنید تا ما را در جلوگیری از قحطی که ممکن است یمن را فرا بگیرد، کمک کند.

جنگ علیه یمن، فقیرترین کشور شبه جزیره عربستان سبب بروز بدترین بحران بشردوستانه جهان شده است به نحوی که دبیرکل سازمان ملل متحد بیان نمود که این کشور در آستانه قحطی بی سابقه قرار گرفته است .

عربستان سعودی از ششم فروردین 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی سابقه است، روبه رو هستند.

ترکیب بدترین بحران بشردوستانه جهان با بزرگ ترین بحران بهداشتی جهان یعنی کرونا سبب شده مرگ میلیون ها کودک یمنی بیش از هر زمان دیگری، چشم انداز غالب آینده یمن باشد.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "سازمان ملل خواستار کمک کشورهای حاشیه خلیج فارس به یمن شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل خواستار کمک کشورهای حاشیه خلیج فارس به یمن شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید