این موزیک ویدئو های خواننده های ایرانی، یوتیوب را تکان دادند

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، وب سایت خبر آنلاین - فرزاد مظفری: موزیک ویدئو های خوانندگان داخلی در وب سایت اشتراک ویدئوی یوتیوب طرفداران بسیار پیدا نموده است و بازدید بسیاری از آن ها میلیونی است.

این موزیک ویدئو های خواننده های ایرانی، یوتیوب را تکان دادند

یوتیوب در ایران فیلتر شده است و امکان دسترسی به آن بدون فیلترشکن ممکن نیست. در عین حال سرویس تمام این نماهنگ ها در سایت های ایرانی مثل آپارات در دسترس است. پس می توان نتیجه گرفت که بخش عمده ای از مخاطبان این ویدئو ها در ایران زندگی نمی نمایند و خیلی از آن ها ایرانی هم نیستند.

پربازدیدترین نماهنگ خوانندگان ایرانی در یوتیوب

همچنان ویدئوی آهنگ بهت قول میدم از محسن یگانه پربازدیدترین نماهنگ ایرانی در یوتیوب است. این نماهنگ تا کنون بیش از 75 میلیون بار در یوتیوب دیده شده است.

نظر های زیر همین ویدئو معیار خوبی برای پی بردن به تنوع ملیت مخاطبان این آهنگ است که خیلی هایشان اصلاً فارسی نمی دانند.

ترکیه، کویت، مراکش، آمریکا، افغانستان، تاجیکستان، عراق، بلغارستان و مالدیو چند کشوری است که با نگاهی سرسری به نظر های زیر این ویدئو به چشم می خورد. پس صدای موسیقی خواننده ای ایرانی در این پلتفرم در گوشه گوشه دنیا به گوش رسیده است.

یک آهنگ پربازدید از گروهی کمتر شناخته شده

یکی دیگر از ویدئو های پربازدید خوانندگان ایرانی در یوتیوب اثری از گروه موسیقی ایوان بند با عنوان عالیجناب عشق است که رقم بازدیدش به 22 میلیون بار رسیده است.

شاید عجیب به نظر برسد، اما با جستجویی ساده 3 ویدئوی دیگر از این آهنگ پیدا می کنیم که یکی از آن ها 12 میلیون، یکی 7 و دیگری 4 میلیون بازدید دارند.

مخاطبان این ویدئو هم از کشور های گوناگون هستند، و اولین نظر را یک برزیلی نوشته که معین است برای فارسی نوشتن از ابزار های ترجمه آنلاین استفاده نموده است.

آثاری که به یاری فیلم ها و سریال ها پربازدید شدند

در میان آثار پربازدید، آهنگ هایی که برای سریال ها یا فیلم های سینمایی ساخته شده اند از محبوبیت زیادی برخوردار هستند.

برای نمونه در میان آثار محسن چاوشی آن هایی که برای سریال ها و فیلم های سینمایی خوانده است، اغلب بازدید بالایی دارند.

یکی از این کار ها آهنگی است که برای فیلم سینمایی شبی که ماه کامل شد خوانده است و کلیپ آن در یوتیوب بیش از یک میلیون و نیم بازدید دارد.

آهنگ سنگ شکیبا که مربوط به فیلم سنتوری است هم نزدیک به 7 میلیون بازدید دارد.

آهنگ او برای سریال شهرزاد هم در میان پربازدید های یوتیوب جای دارد. سریال شهرزاد یک نماهنگ پربازدید دیگر هم دارد. آهنگ چه کردی با صدای امین بانی با بازدید 10 میلیونی از نماهنگ های پربازدید یوتیوب است.

آهنگی که فرزاد فرزین برای سریال عاشقانه خواند هم از پربازدید های یوتیوب است و نزدیک به 3 میلیون بار در این سایت اشتراک ویدئو دیده شده است.

آهنگ هایی برای مخاطب غیرایرانی

همایون شجریان هم آهنگ های مشهوری برای فیلم های سینمایی رگ خواب و آرایش غلیظ خوانده است، اما این آهنگ ها در میان ویدئو های با بازدید میلیونی جای ندارند.

از این خواننده آهنگ هوای گریه نزدیک به 2 میلیون بازدید دارد و کلیپ معروف چرا رفتی با حضور بازیگرانی مثل نوید محمدزاده، باران کوثری و سحر دولتشاهی صندلی بالایی دارد.

برای مخاطبان غیرایرانی

درباره نماهنگ چرا رفتی؟ نکته جالبی وجود دارد. این کلیپ با زیرنویس عربی بیشترین مخاطب را در یوتیوب پیدا نموده است.

پایین این کلیپ که یک میلیون و 900 هزار بازدید دارد، از کشور های عربی گوناگون نظر هست. از عراق و یمن تا الجزایر و مغرب، اعراب از شنیدن این موسیقی لذت برده اند.

درست است که موسیقی زبانی دنیای دارد و بسیاری از موسیقی ها را می توان بدون فهمیدن زبان خواننده شنید و لذت برد. اما وقتی معنای کلام خواننده در دسترس مخاطبان قرار گیرد بی شک با آهنگ ارتباط بهتر و بیشتری برقرار می نمایند و البته شیرینی زبان فارسی را هم بهتر درک می نمایند.

این کار در افزایش مخاطبان هم تأثیر دارد و همانطور که اشاره شد، در خصوص چرا رفتی؟ نسخه همراه با زیرنویس عربی پربازدیدتر است.

منبع: برترین ها

به "این موزیک ویدئو های خواننده های ایرانی، یوتیوب را تکان دادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این موزیک ویدئو های خواننده های ایرانی، یوتیوب را تکان دادند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید