اردوغان اختیارات عقاب های شب را گسترده تر کرد، گارد امپراتوری عثمانی در خیابان ها!

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، ایسنا نوشت: اقدام امروز (پنج شنبه) ترکیه در ارائه اختیارات گسترده تر به نیروهای موسوم به عقاب های شب که با هشدار اپوزیسیون که نگران نقض حقوق مردم هستند، روبرو شد. عمر این نیروهای گارد شبانه به امپراتوری عثمانی می رسد و به تازگی پرسنلی با کمترین آموزش به آن ملحق شدند.

اردوغان اختیارات عقاب های شب را گسترده تر کرد، گارد امپراتوری عثمانی در خیابان ها!

به گزارش خبرگزاری رویترز، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه این نیروهای موسوم به عقاب های شب را احیا کرده است و این ها از سال 2017، حدود یک سال پس از یک کودتای ناکام نظامی، گشت زنی در خیابان ها را آغاز کردند.

براساس این قانون که شبانه از سوی حزب حاکم عدالت و توسعه اردوغان در مجلس به تصویب رسید، نیروهای مذکور می توانند در خیابان از مردم بازخواست کنند ، قوه قهریه به کار ببرند، سلاح همراه داشته باشند و افراد مظنون را بازداشت کنند.

انجین آلتای، از معاونان حزب اپوزیسیون مردم جمهوری خواه ترکیه گفت: شما نمی توانید بعد از 40 روز آموزش، دست فردی سلاح بدهید و او را با اختیارات گسترده به خیابان بفرستید.

عمر فاروق گرگرلی اوغلو، از قانونگذاران حزب دموکراتیک خلق کردها هم با انتقاد از سطح سواد این نیروها گفت، این افراد تنها چند ساعت آموزش درباره حقوق بشر داشته اند. او حین رای گیری مجلس ترکیه درباره این قانون، با هشدار نسبت به افزایش حوادث خشونت بار مربوط به این نیروها گفت: این قانون درباره حفاظت از مردم یا منطقه نیست. این قانونی برای حفاظت از کشور از جانب مردم است.

تدابیر امنیتی در ترکیه از زمان کودتای ناکام 2016 با جدیت تشدید شده است. آمار پلیس ترکیه نشان می دهد، سال گذشته تعداد افسران پلیس 7.9 درصد افزایش داشته و به 260 هزار تن رسیده است. همچنین شمار گاردهای شبانه هم دو برابر شده و به بیش از 21 هزار تن رسیده است. یکی از اعضای حزب اردوغان به تازگی گفت، تعداد این نیروها به 30 هزار تن افزایش می یابد.

وزیر کشور ترکیه با دفاع از افزایش اختیارات گارد شبانه گفت، از زمان احیای این نیروها تعداد سرقت از منازل در سراسر کشور با کاهش 47 درصدی به 151 مورد رسیده است. به گفته او، این نیروها سه ماه آموزش می بینند و دو ماه هم آموزش عملی دارند و 20 درصد آن ها هم تحصیلات دانشگاهی دارند.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "اردوغان اختیارات عقاب های شب را گسترده تر کرد، گارد امپراتوری عثمانی در خیابان ها!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان اختیارات عقاب های شب را گسترده تر کرد، گارد امپراتوری عثمانی در خیابان ها!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید