اتهام تازه آمریکا به مادورو

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، ایسنا نوضت: دولت آمریکا، رئیس جمهوری ونزوئلا را به تشکیل غیر قانونی یک شورای انتخابات ملی جدید برای نظارت بر انتخابات پارلمانی این کشور آمریکای لاتین که قرار است امسال برگزار شود، متهم کرد.

اتهام تازه آمریکا به مادورو

به گزارش خبرگزاری رویترز، دیوان عالی ونزوئلا که در کنترل وفاداران نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلاست، به تازگی تشکیل این شورا را گفت. خوان گوآیدو، رهبر اپوزیسیون، تشکیل این هیات انتخاباتی را غلط دانسته و گفته اپوزیسیون آن را به رسمیت نمی شناسد.

براساس قانون اساسی ونزوئلا، اختیار انتصاب اعضای شورای انتخاباتی به مجمع ملی که تحت رهبری گوآیدوست، می رسد اما این دیوان عالی این کشور حکم داد که این مجلس در اجرای آن ناکام مانده است.

مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه ای گفت، مادورو قانون اساسی ونزوئلا را دستکاری می کند و این شورای جدید از اجرای شرایطی که لازمه برگزاری انتخاباتی آزاد و منصفانه است، ناکام می ماند.

پامپئو گفت: بدون اجرای این فرایند، انتخاباتی که بیانگر اراده این مردم باشد، غیر ممکن می شود. برداشتن این گام از سوی این رژیم و دیوان عالی آن، ونزوئلا را بیشتر از یک گذار دموکراتیک دور می کند.

312 310

منبع: خبرآنلاین

به "اتهام تازه آمریکا به مادورو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتهام تازه آمریکا به مادورو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید