آمریکا خواستار تمدید نامحدود تحریم های تسلیحاتی ایران شد

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران خواستار تمدید نامحدود تحریم های تسلیحاتی علیه تهران شده است.

آمریکا خواستار تمدید نامحدود تحریم های تسلیحاتی ایران شد

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، تسنیم به نقل از رویترز نوشت: برایان هوک فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران گفت: ایالات متحده بر این باور است که تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران که بر اساس توافق هسته ای 2015 میلادی قرار است در ماه اکتبر به سرانجام برسد، باید بدون تعیین تاریخ تعیینی و به صورت نامحدود تمدید شود.

وی در ادامه اضافه نمود: ما تصور می کنیم که سیاست صحیح و درست این است که یک تحریم تسلیحاتی علیه ایران وجود داشته باشد که هیچ تاریخ تعیین و تعیینی برای سرانجام آن نباشد.

برایان هوک این اظهارات را در نشستی که از سوی شورای روابط خارجی برگزار شده، بیان کرده است.

اوایل اردیبهشت ماه جاری نشریه آمریکایی نیویورک تایمز گزارش داد که مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا قصد دارد با استفاده از یکی از بندهای توافق هسته ای برجام، تحریم های تسلیحاتی علیه ایران را تمدید و یا شورای امنیت سازمان ملل متحد را به اعمال تحریم هایی دیگر علیه ایران وادار کند.

روزنامه نیویورک تایمز نوشته طرح وزیر امور خارجه آمریکا بر تلاش برای پیشبرد یک استدلال حقوقی مبنی بر اینکه آمریکا علی رغم خروج از برجام همچنان یکی از طرف های مشارکت کننده در این توافق چندجانبه است، استوار است.

با این حال، مقامات جمهوری اسلامی ایران و برخی دیگر از کشورهای عضو برجام بارها تأکید کرده اند که آمریکا از برجام خارج شده و اساساً در جایگاهی نیست که بخواهد برای کشورهایی که همچنان در برجام حضور دارند، تعیین تکلیف کند.

منبع: همشهری آنلاین

به "آمریکا خواستار تمدید نامحدود تحریم های تسلیحاتی ایران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا خواستار تمدید نامحدود تحریم های تسلیحاتی ایران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید