گوگل قوانین ضد انحصار را زیرپا گذاشته است

به گزارش گردش 360 به دور دنیا به نقل از تک اسپات، گوگل در سراسر دنیا با اتهامات آنتی تراست (ضدانحصار) متعددی روبرو است. آخرین گزارش ها حاکی از آن است که این شرکت اطلاعات اپلیکیشن های اندروید رقیب خود را جمع آوری می نموده تا نسخه های مشابه آنها را بسازد.

گوگل قوانین ضد انحصار را زیرپا گذاشته است

موفقیت اندروید را تا حدودی می توان به وسعت گزینه های سخت افزاری مرتبط دانست اما یکی از دلایل مهم آن تعداد انبوه اپلیکیشن هایی است که برای این سیستم توسعه یافته است. بسیاری از این اپلیکیشن ها نیز توسط گوگل توسعه یافته است.

این شرکت به اطلاعات استفاده از اپلیکیشن ها در دستگاه های اندروید دسترسی دارد و از آن برای توسعه ویژگی ها و اقدامات مختلفی استفاده می نماید. اما اکنون گزارشی جدید در نشریه اینفورمیشن ادعا می نماید مقدار اطلاعاتی که گوگل به وسیله برنامه های داخلی خود جمع آوری می نماید، بیشتر از حد تصورات است و احتمالا هدف جمع آوری اطلاعات نیز با قوانین موجود هماهنگ نیست.

این گزارش ادعا می نماید تیمی متخصص به نام مجیک آی که اطلاعات را تحلیل و از آن برای ارائه گزارشی از میزان استفاده کاربران از سرویس های طرف سوم استفاده می نماید، احتمالا تصمیماتی درباره خرید یا توسعه سرویس های رقیب تحت پوشش گوگل را انجام داده است.

به گفته منابع مطلع این اطلاعات برای رصد سرویس های رقیب گوگل مانند یوتیوب و جی میل استفاده می شده است.

از سوی دیگر گوگل ادعا می نماید استفاده از اطلاعات میزان استفاده از اپلیکیشن های رقیب چندان عجیب نیست و این شرکت از آن برای بهبود عمر باتری، ارتقای الگوریتم جستجو در پلی استور و فعالسازی ویژگی های سلامت دیجیتال در اندروید استفاده نموده است.

این گزارش درحالی منتشر می گردد که قرار است ساندار پیچای مدیر ارشد اجرایی گوگل همراه مدیران ارشد اپل، فیس بوک و آمازون در مقابل کنگره درباره موضوع رقابت در بازار دیجیتال شهادت دهند. از سوی دیگر وزارت دادگستری و دادستان های 50 ایالت آمریکا تحقیقات آنتی تراست درباره روش های تجاری گوگل را شروع نموده اند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "گوگل قوانین ضد انحصار را زیرپا گذاشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل قوانین ضد انحصار را زیرپا گذاشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید