گفتگوی تلفنی ترامپ و پوتین درباره بازار نفت

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، رؤسای جمهور آمریکا و روسیه در تماسی تلفنی در خصوص آخرین تحولات بازار نفت و اجرای توافق نفتی اخیر بین اعضای اوپک و دیگر تولیدکنندگان نفت در جهان بحث و مصاحبه کردند.

گفتگوی تلفنی ترامپ و پوتین درباره بازار نفت

به گزارش گروه بین الملل گردش 360 به دور دنیا به نقل از ریانووستی، سرویس رسانه ای کاخ کرملین روز پنج شنبه گفت ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و همتای آمریکایی وی دونالد ترامپ به صورت تلفنی درباره آخرین تحولات بازار نفت و اجرای توافق نفتی جدید بین اعضای اوپک و دیگر تولیدکنندگان نفت برای کاهش مازاد عرضه در بازار نفت، گفتگو کردند.

بر اساس بیانیه ای که سرویس رسانه ای کاخ کرملین درباره گفتگوی تلفنی پوتین و ترامپ صادر کرده، دو طرف در این گفتگوی تلفنی تأکید کرده اند که توافق نفتی اخیر که به گفته آنها تا حد زیادی حاصل تعاملات رؤسای جمهور روسیه و آمریکا بوده است، بسیار به موقع بوده و تأثیرات کاملاً محسوسی بر ثبات بازار نفت داشته است.

ماه گذشته کشورهای عضو اوپک و چندین کشور نفتی دیگر از جمله روسیه و آمریکا بر سر کاهش تولید نفت خود به میزان حدود 10 میلیون بشکه در روز با هدف کاهش مازاد عرضه در بازار و جلوگیری از سقوط قیمت ها به توافق رسیدند.

این توافق از روز اول ماه می (13 اردیبهشت) اجرایی شده و به رشد قیمت نفت در روزهای اخیر کمک کرده است؛ هرچند قیمت نفت هنوز هم تا رسیدن به سطح آن در نخستین روزهای سال 2020 فاصله زیادی دارد.

قیمت نفت خام برنت دریای شمال که در نخستین روزهای سال 2020 حتی به مرز 70 دلار هم رسید، طی دو ماه اخیر در پی تشدید بحران جهانی کرونا و کاهش شدید تقاضای نفت، سقوط کم سابقه ای را تجربه کرد و حتی در برخی روزها با قیمتی کمتر از 20 دلار در هر بشکه معامله شد.

در حال حاضر هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال به قیمت کمتر از 31 دلار و هر بشکه نفت تگزاس (WTI) به قیمت حدود 26 دلار خرید و فروش می شود.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "گفتگوی تلفنی ترامپ و پوتین درباره بازار نفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفتگوی تلفنی ترامپ و پوتین درباره بازار نفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید