وزیر کشاورزی: آبیاری نوین در نخلستان های آبپخش توسعه می یابد

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، وزیر جهاد کشاورزی گفت: با تخصیص اعتبارات مورد احتیاج، شبکه های آبیاری نوین در نخیلات آبپخش توسعه می یابد.

وزیر کشاورزی: آبیاری نوین در نخلستان های آبپخش توسعه می یابد

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، سید جواد ساداتی نژاد بعد از ظهر آدینه در بازدید از پروژه شبکه های آبیاری تحت فشار نخیلات آبپخش گفت: آب یکی از مهمترین چالش ها در حوزه کشاورزی است که باید کوشش ویژه ای به منظور استفاده بهینه از آب کشاورزی صورت گیرد.

وی توسعه و تقویت زیرساخت آبیاری نوین را بسیار مهم دانست و بیان نمود: طرح های اصلاح روش های آبیاری با هدف ارتقا کمی و کیفی محصول خرما انجام می گردد.

وزیر جهاد کشاورزی بیان نمود: در راستای اصلاح روش آبیاری، فاز اول پروژه شبکه فرعی آبیاری تحت فشار نخیلات منطقه آبپخش شهرستان دشتستان با اعتبار بالغ بر 65 میلیارد تومان در حال انجام است.

وی اضافه نمود: در این راستا پروژه شبکه فرعی آبیاری تحت فشار نخیلات اعتماد 65 میلیارد تومان در امسال در منطقه آب پخش در حال انجام است و فاز بعدی این پروژه با تأمین اعتبار در سال آینده ادامه پیدا می نماید.

ساداتی نژاد ادامه داد: گفت: زنجیره خرما به علت اشتغال زایی و ارزش اضافه نموده، به اسم یکی از ظرفیت های مهم استان بوشهر مورد توجه دولت سیزدهم است.

وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: برای اولین بار در بودجه سال 1400 ردیف اعتباری به ارزش 220 میلیارد تومان برای اصلاح نخیلات اختصاص یافته است که امیدواریم در سال آینده هم ادامه پیدا کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر در این بازدید گفت: پروژه شبکه فرعی آبیاری تحت فشار آب آب پخش در مساحت یک هزار و 50 هکتار و برای 157 هزار اصله نخل در حال انجام است.

محمدتقی منوچهری ادامه داد: این پروژه به طول 80 کیلومتر و در 32 مزرعه اجرا می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "وزیر کشاورزی: آبیاری نوین در نخلستان های آبپخش توسعه می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر کشاورزی: آبیاری نوین در نخلستان های آبپخش توسعه می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید