مقدمات برگزاری سی وسومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در حال اجرا است

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، تهران (پانا) - علی رمضانی با بیان این که امور اجرایی سی وسومین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در حال اجرا است، گفت جدول زمان بندی برگزاری سی وسومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران آماده شده و پس از مشورت با صاحب نظران و دست اندرکاران حوزه نشر، نهایی و وارد فاز اجرایی خواهد شد.

مقدمات برگزاری سی وسومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در حال اجرا است

به گزارش روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، علی رمضانی (مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران) با اشاره به اقدامات و فعالیت های اجرا شده در مورد برگزاری سی وسومین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اظهار کرد: بنابر تصمیم معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد برگزاری سی وسومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در اردیبهشت ماه سال 1401، احتیاج بود تا اقداماتی در این زمینه اجرا شده و تدابیری اندیشیده گردد.

وی ضمن بیان این که به علت همه گیری ویروس کرونا و مسائل ناشی از آن ضرورت داشت تا هماهنگی های لازم با قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا و ستاد ملی مقابله با کرونا صورت گیرد، عنوان کرد: بر همین اساس دکتر محمدمهدی اسماعیلی (وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی) با دکتر احمد وحیدی (وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا) و دکتر بهرام عین الهی (وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و عضو اصلی ستاد ملی مقابله با کرونا) مکاتباتی داشتند. پاسخ اولیه قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا این بود که با توجه به شرایط همه گیری این بیماری در کشور و قابل پیش بینی نبودن آن، از هم اکنون امکان صدور مجوز برای برگزاری قطعی سی وسومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در اردیبهشت ماه سال آینده قابل انجام نیست.

مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران در ادامه اعلام کرد: در مرحله دوم نیز مطرح شد که در صورت صدور مجوز برای برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به صورت حضوری، شرایط سال های گذشته قابل تکرار نخواهد بود و برگزاری نمایشگاه با جمعیت سال های گذشته، وسعت و تعداد بالای ناشران امکان پذیر نیست؛ در نتیجه باید در مورد این موارد برنامه ریزی نموده و برای کاهش آن راهکاری ارائه گردد. بعلاوه در صورتی که مجوز برگزاری سی وسومین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران صادر گردد باید دستورالعمل های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور را مدنظر قرار داده و بر اساس آن اقدام گردد.

رمضانی توضیح داد: طبق دستور معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزاری این نمایشگاه در دستور کار خانه کتاب و ادبیات ایران قرار گرفته و این مجموعه با توجه به موارد مدنظر ستاد ملی مقابله با کرونا سناریوهای مختلفی را برای اجرا طراحی نموده است. بعلاوه مذاکرات و مکاتباتی با سازمان های دست اندرکار در حال اجرا است تا به محض تایید ستاد ملی مقابله با کرونا، فعالیت های مربوط به برگزاری دوره سی وسوم نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عملیاتی گردد.

وی عنوان کرد: جدول زمان بندی برگزاری سی وسومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران آماده شده و پس از مشورت با صاحبنظران و دست اندرکاران حوزه نشر، نهایی شده و به سرعت وارد فاز اجرایی خواهد شد. برخی از فعالیت ها را باید توامان انجام دهیم چرا که با محدودیت زمانی روبه رو هستیم. قبلا هم اعلام شد که بازدید از محل های احتمالی برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اجرا شده است. تصمیم گیری در این خصوص نیز در حال نهایی شدن است.

علی رمضانی در سرانجام گفت: امیدوارم با کنترل همه گیری کرونا در ایران، امکان برگزاری بزرگترین رویداد فرهنگی کشور به نحو مطلوب فراهم گردد و علاقمندان حوزه کتاب و کتابخوانی بتوانند از فعالیت های ناشران کشور در دو سال گذشته به صورت حضوری بازدید نموده و انتخاب گر برترین ها باشند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "مقدمات برگزاری سی وسومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در حال اجرا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقدمات برگزاری سی وسومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در حال اجرا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید