دیاباته: مدیران استقلال باید تیم را دوست داشته باشند ، پرسپولیس پیشنهاد دهد نمی توانم نه بگویم

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، مهاجم سابق استقلال گفت: اگر افرادی مدیر استقلال شوند که تیم را دوست نداشته باشند، نمی توانند کاری انجام دهند.

دیاباته: مدیران استقلال باید تیم را دوست داشته باشند ، پرسپولیس پیشنهاد دهد نمی توانم نه بگویم

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، شیخ دیاباته در رابطه با جدایی اش از استقلال اظهار کرد: از استقلال رفتم و در قطر قرارداد امضا کردم. می خواهم از ایرانی ها و از همه طرفداران استقلال تشکر کنم. برای ایران دلم تنگ شده چون با افراد خوبی آشنا شدم. دلم برای محله اکباتان و استادیوم آزادی تنگ شده است. جدایی ام یک داستان طولانی دارد. زمانی که به ایران آمدم قرارداد دو ساله بستم و تا سرانجام قراردادم در تیم باقی ماندم و پس از اینکه قراردادم به سرانجام رسید مجبور بودم بروم و برای همین استقلال را ترک کردم.

او ادامه داد: به خاطر طرفداران اگر پیشنهاد بود می پذیرفتم چون آنها فوق العاده بودند و تا آخر مرا حمایت کردند. من بدون طرفداران نمی توانم راجع به باشگاه استقلال صحبت کنم چون آنها فوق العاده هستند و امیدوارم مدیران باشگاه هر کاری انجام دهند که استقلال ساختارمند گردد.

دیاباته در رابطه با مسائل مدیریتی باشگاه استقلال گفت: چیزی که می توانم بگویم این است که باید افرادی را در مدیریت استقلال به کار گرفت که به طرفداران فکر نمایند چون طرفداران برای حمایت و انگیزه دادن همواره حضور دارند و اگر افرادی مدیر شوند که استقلال را دوست نداشته باشند، نمی توانند کاری انجام دهند. باید استقلال را دوست داشته باشند.

او درباره کار با مربیان استقلال اعلام کرد: ابتدا می خواهم از تمام مربیانی که در استقلال با آنها آشنا شدم تشکر کنم و برای همه آنها احترام قائلم. استراماچونی باعث شد به ایران بیایم و درست است مربی ام است اما او مثل پدرم است. برای اینکه بتوانیم مربیان را قضاوت کنیم باید به نتایج نگاه کرد. امروز من بازیکن هستم و برای همه مربیان احترام قائلم چون برای خود استقلال و طرفداران این تیم هم احترام قائلم.

مهاجم سابق استقلال درباره مقایسه مربیان استقلال اسم کرد: فرهاد مجیدی مربی خوبی است و برایم مثل یک برادر عظیم است. حتی محمود فکری هم به همین صورت و با اینکه در ابتدا به مشکل خوردیم اما وقتی همدیگر را شناختیم متوجه شدم قلب مهربانی دارد. می توانم بگویم مربی زمانی خوب است که تیمش برنده گردد اما شما باید نگاه کنید و ببینید کدام مربی ها نتایج خوبی نگرفتند. ما می توانیم مربیان را براساس نتایجشان مقایسه کنیم.

او درباره ارتباطش با بازیکنان استقلال هم اظهار کرد: اکنون ارتباطی ندارم اما خیلی وقت ها با هم حرف می زنیم. من سعی کردم زبان فارسی را هم یاد بگیرم و یادتان نرود من ایرانی هم هستم. بازیکنان استقلال فوق العاده بودند و دلم برایشان تنگ شده و از اینجا به آنها سلام می کنم و برایشان آرزوی موفقیت می کنم.

او بعلاوه درباره مهدی قائدی و عملکردش در امارات گفت: بازی را نگاه کردم و خیلی برایش مسرور بودم. این نشان می دهد خیلی در استقلال خوب بودیم و اکنون باشگاه احتیاج دارد یک سری از موارد را مدیریت کند. برای من باعث افتخار است که می بینم یک بازیکن ایرانی چنین عملکردی داشته است. اگر بخواهم راجع به فوتبالیست های ایران صحبت کنم زمان زیادی می برد. بازیکنان استقلال، پرسپولیس، سپاهان، تراکتور و فولاد بازیکنان خوبی بودند.

دیاباته درباره بازگشت به ایران هم گفت: کسی نمی تواند سرنوشت خود را ببیند اما اگر پیشنهاد از باشگاهی بیاید که رفتار خوبی داشته باشد چرا که نه؟ وقتی پیشنهاد باشد چرا به آن فکر نکنم؟ اگر حتی پرسپولیس پیشنهاد بدهد نمی توانم نه بگویم چون بازیکن فوتبالم و طرفدار نیستم. هر جایی که توپ و زمین فوتبال باشد من می توانم بازی کنم.

او در پاسخ سوالی درباره خاطرات حضور در ایران اعلام کرد: وقتی به ایران رسیدم اولین چیزی که مرا تحت تاثیر قرار داد طرفداران بودند. نه فقط طرفداران استقلال بلکه همه تیم ها و طرفداران تراکتور هم به این صورت بودند. وقتی به تبریز رفتیم دیدم استادیوم کاملا پر بود و این در ذهنم به جای مانده است.

مهاجم فعلی الغرافه قطر درباره نگرفتن کفش طلایش پس از آقای گلی در لیگ ایران گفت: کفش طلا را ندادند و واقعا چیزی بود که قلبم را به درد آورد. چیزی که مرا واقعا اذیت می نماید این است که هیچکس در باشگاه استقلال به سمت من نیامد که بگوید شما لایق این جایزه هستید و باید آن را به دست بیاورید. طرفداران از جانب من جنگیدند و برای همین من هیچوقت به روی خودم نیاوردم. این جایزه به من تعلق داشت و اینکه این جایزه را به من ندادند ناراحت نماینده بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دیاباته: مدیران استقلال باید تیم را دوست داشته باشند ، پرسپولیس پیشنهاد دهد نمی توانم نه بگویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیاباته: مدیران استقلال باید تیم را دوست داشته باشند ، پرسپولیس پیشنهاد دهد نمی توانم نه بگویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید