توافقنامه تاج و ویلموتس فسخ قرارداد را نهایی می کند، اعلام سرمربیگری برانکو تا هفته آینده

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، فسخ قرارداد مارک ویلموتس با فدراسیون فوتبال ایران برای انتها همکاری اش با تیم ملی، با توافقنامه ای میان او و مهدی تاج نهایی می شود.

توافقنامه تاج و ویلموتس فسخ قرارداد را نهایی می کند، اعلام سرمربیگری برانکو تا هفته آینده

به گزارش خبرنگار ورزشی گردش 360 به دور دنیا، مهدی تاج از هنگ کنگ راهی اروپا شده و قاره سبز که محل دیدار او با مارک ویلموتس و وکلایش است. رئیس فدراسیون فوتبال در سفر مهمی که برای فسخ قرارداد با مارک ویلموتس داشته، مأموریت مهم دیگری هم در پیش دارد و آن هم نهایی کردن حضور سرمربی جدید تیم ملی است.

بر این اساس، تاج قرار است در یکی دو روز آینده توافقنامه ای را با مارک ویلموتس و وکلای او امضا کند تا فسخ قرارداد او با فدراسیون فوتبال نهایی شود. این توافقنامه پایان حضور ویلموتس در فوتبال ایران خواهد بود تا به این شکل مربی بلژیکی پس از شش ماه همکاری با تیم ملی ایران، به پایانی راه برسد.

ویلموتس که در دوران حضورش در تیم ملی ایران دو دیدار محبت آمیز و چهار دیدار رسمی را روی نیمکت نشسته بود، با یک برد و یک مساوی در بازی های محبت آمیز و دو برد و دو شکست در بازی های رسمی، نتوانست کارنامه مثبتی از خود به جای بگذارد.

این مربی بلژیکی، اول نوامبر 2019 (10 آبان ماه 98) نامه فسخ قراردادش را به دلیل پرداخت نشدن مطالباتش به فدراسیون فوتبال ایران ارسال کرد. او بعد از اینکه پولش را گرفت در بازی با عراق روی نیمکت تیم ملی نشست. در ادامه با غیبت های طولانی ویلموتس این فدراسیون فوتبال بود که برگ برنده را برای فسخ قرارداد در دست داشت و حالا توافقنامه ای میان این مربی و مهدی تاج امضا خواهد شد، همه چیز را پایان می دهد.

اینکه فدراسیون فوتبال تحت چه شرایطی قرار است فسخ قرارداد را نهایی کند هم می تواند جالب توجه باشد، اما به نظر نمی رسد متحمل پرداخت غرامت شود. هرچند به نظر می رسد ویلموتس هم از قرارداد شش ماهه با فدراسیون فوتبال متضرر نشده و با کمترین میزان حضور در کشورمان، نیمی از قرارداد دو میلیون یورویی خود را برای شش ماه دریافت کرده و یک میلیون یورو هم به دستیارانش پرداخت شد. مبلغی که بعید به نظر می رسد ویلموتس می توانست به این سادگی به دست بیاورد.

با این حال، پس از پایان ماجرای ویلموتس با فدراسیون فوتبال و نهایی شدن فسخ قرارداد، مهدی تاج به سراغ مذاکره نهایی با جانشین ویلموتس خواهد رفت. تمام شواهد نشان می دهد که حضور برانکو ایوانکوویچ روی نیمکت تیم ملی به مراحل پایانی رسیده، اما فدراسیون هنوز در این خصوص اقدام رسمی انجام نداده است. مهدی تاج منتظر بود تا فسخ قرارداد با ویلموتس نهایی شود و سپس در این خصوص اقدام کند. اکنون نیز به نظر می رسد تاج در سفری که به اروپا داشته، پس از فسخ قرارداد با ویلموتس مذاکره اش برای انتخاب جانشین او را نهایی کند.

طبق اطلاعاتی که به دست آمده و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، سرمربی جدید تیم ملی ابتدای تا پایان هفته آینده به صورت رسمی معرفی خواهد شد. حال اینکه مذاکرات کجا صورت می گیرد و امضای قرارداد چه زمانی انجام می شود، معین نیست، اما باید منتظر بود تا در چند روز آینده تکلیف نیمکت مربیگری تیم ملی معین شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "توافقنامه تاج و ویلموتس فسخ قرارداد را نهایی می کند، اعلام سرمربیگری برانکو تا هفته آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافقنامه تاج و ویلموتس فسخ قرارداد را نهایی می کند، اعلام سرمربیگری برانکو تا هفته آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید