الفاظ تمسخرآمیز ترامپ علیه ماکرون به دلیل ناکامی در میانجیگری بین تهران و واشنگتن

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، یک رسانه آمریکایی فاش کرد که رئیس جمهور آمریکا در یک محفل خصوصی، همتای فرانسوی خود را به دلیل ناکامی در فراهم کردن امکان مذاکره مستقیم بین آمریکا و ایران با الفاظی نامناسب مورد تمسخر قرار داده است.

الفاظ تمسخرآمیز ترامپ علیه ماکرون به دلیل ناکامی در میانجیگری بین تهران و واشنگتن

به گزارش گروه بین الملل گردش 360 به دور دنیا، پایگاه خبری دیلی بیست روز پنج شنبه در گزارشی به نقل از منابع مطلع فاش کرد که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا چندی پیش در نشستی که در کاخ سفید با نمایندگان دائم چندین کشور در سازمان ملل داشته است، با الفاظی نامناسب از امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه یاد نموده و وی را به دلیل ناکامی در فراهم کردن امکان مذاکره مستقیم بین آمریکا و ایران مسخره نموده است.

در این نشست که با حضور سفرای بیش از 10 کشور از جمله فرانسه، آلمان، انگلیس، لهستان، آفریقای جنوبی، چین و روسیه برگزار شده، دونالد ترامپ از ماکرون با الفاظی مانند کوتاه قد و موجود آزاردهنده نام برده و گفته است که وی به اندازه کافی برای فراهم کردن امکان مذاکره بین آمریکا و ایران کوشش ننموده است.

بر اساس گزارشی که نشریه آمریکایی نیویورکر در اواخر ماه اکتبر (اوایل مهرماه) منتشر کرد، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه در جریان برگزاری هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک قصد داشته است تا با کوشش خود یک تبادل نظری تلفنی را بین حسن روحانی رئیس جمهور اسلامی ایران و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برقرار کند ولی روحانی حاضر به این تبادل نظر نشده است.

یک دیپلمات فرانسوی در این خصوص به نیویوکر گفت: چندین ماه است که ما در نیویورک کار و کوشش نموده ایم تا ایران را نسبت به پایبندی به تعهدات جدید ملزم کنیم و در مقابل تحریم های آمریکا نیز کاهش یابد. ما سازوکارها و تنظیمات فنی را انجام دادیم تا یک تبادل نظری تلفنی صورت گیرد، ولی این تبادل نظر اتفاق نیفتاد. روز بعد از این اتفاق بود که ترامپ مقام های رسمی ایرانی و خانواده های آنها را از ورود به آمریکا منع کرد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "الفاظ تمسخرآمیز ترامپ علیه ماکرون به دلیل ناکامی در میانجیگری بین تهران و واشنگتن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الفاظ تمسخرآمیز ترامپ علیه ماکرون به دلیل ناکامی در میانجیگری بین تهران و واشنگتن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید