کشف شانه ای که بیش از هزار سال قدمت دارد

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای منتشر شده، کشف شانه ای که بیش از هزار سال قدمت دارد، صورت گرفت.

کشف شانه ای که بیش از هزار سال قدمت دارد

باستان شناسان اخیرا گزارش کردند مرد ثروتمندی که حدود 1500 سال پیش در آلمان کنونی درگذشته، در حقیقت یک جنگجوی حرفه ای بوده است.

این مرد که در زمان مرگ بین 40 تا 50 سال داشته همراه با سلاح های نفیس و یک اسب دفن شده است. با این حال لوازم پیرایشی همانند دو قیچی و یک شانه حکاکی شده از جنس عاج که به نظر می رسد برای شانه کردن ریش و مو مورد استفاده قرار می گرفت نیز در قبر این مرد جنگجو کشف شده است.

باستان شناسان بعلاوه قبر دیگری را که متعلق به یک زن 30 تا 40 ساله بوده، کشف نموده اند. در قبر این زن علاوه بر جواهرات و غذا یک کاسه سرخ سرامیکی باکیفیت که به نظر می رسد در شمال آفریقا ساخته شده باشد نیز کشف شده است.

گمان می رود قدمت هر دو این قبرها به قرن ششم میلادی برسد. با این حال به گفته کارشناسان وجود شانه عاجی و کاسه سرامیکی در قبرهای این دوره از تاریخ به هیچ وجه معمول نیست. بنابراین گمان می رود این کالاها در آن دوره جز کالاهای لوکس محسوب می شده اند.

با بازسازی شانه عاجی معین شد اشکالی از حیوانات بر روی هر دو وجه این شانه حکاکی شده است. بر روی این شانه حیواناتی همانند غزال ها درحالی به تصویر کشیده شده اند که گویی می خواهند از حیوانات درنده بگریزند.

کشف شانه در قبرهای قرون وسطی معمول است با این حال این شانه ها معمولا از چنین کیفیت بالایی برخوردار نیستند. کشف آثار حکاکی شده از جنس عاج در قبرهای قرن ششم نادر است و تا به امروز تعداد بسیار اندکی از شانه های عاجی حکاکی شده متعلق به این دوران کشف شده است. بعلاوه شانه های حکاکی شده متعلق به این دوران بیشتر مفاهیم مرتبط با مسیحیت را به تصویر می کشند و اثری از صحنه های شکار بر روی آنها نیست.

در کنار اسکلت این مرد قرون وسطایی یک اسب به همراه سلاح هایی همانند یک تبر جنگی، سپر و یک شمشیر بلند کشف شده که نشان می دهد این مرد از صندلی مهم و ثروت برخوردار بوده است.

در قبر زن نیز مواد غذایی همانند تخم مرغ درکنار ابزار چوبی برای نخ ریسی کشف شده است. با این حال اثر تاریخی قابل توجه قبر این زن همان کاسه سرامیکی است که بر روی آن نوشته هایی نیز نقش بسته است. گمان می رود این نوشته ها همان نام مالک کاسه باشند. با این حال تحقیقات درباره این اکتشافات همچنان ادامه دارد.

منبع: همگردی

به "کشف شانه ای که بیش از هزار سال قدمت دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف شانه ای که بیش از هزار سال قدمت دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید