واکنش فدراسیون فوتبال به داور ویدئویی باشگاه سپاهان

به گزارش گردش 360 به دور دنیا و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، بر اساس موضوعات مطرح شده در ارتباط با راه اندازی سامانه VAR طی روزهای اخیر لازم است مواردی در این مورد به استحضار اهالی فوتبال و عموم علاقمندان به این موضوع رسانده شود.

واکنش فدراسیون فوتبال به داور ویدئویی باشگاه سپاهان

راه اندازی این سامانه بر اساس استانداردها و قوانین فدراسیون جهانی فوتبال تنها با تأیید فیفا و با هماهنگی فدراسیون فوتبال ایران جهت پیاده سازی در مسابقات صورت می گیرد، لذا انجام هرگونه تست های فنی و آزمایشی آنلاین و یا آفلاین تنها با اعلام و کسب تاییدیه از فدراسیون جهانی فوتبال از طریق فدراسیون فوتبال ایران امکان پذیر بوده و بر همین اساس مسئولیت پیامدها و تبعات قانونی اقداماتی که خارج از این چارچوب انجام شود متوجه عاملان اینگونه فعالیت های غیر حرفه ای خواهد بود.

فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران فرآیند پیاده سازی سیستم کمک داور ویدئویی در مسابقات ملی و باشگاهی را از ابتدا تحت نظر فدراسیون جهانی و بر اساس پروتکل های فنی و اجرایی ابلاغی فیفا دنبال کرده است.

بدیهی است کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال نیز بر مبنای قواعد و قوانین موجود نسبت به اقدامات اخیر تصمیم گیری های لازم را انجام خواهد داد.

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، فدراسیون فوتبال در حالی درباره استفاده از داور ویدئویی در باشگاه ها بیانیه داد که باشگاه سپاهان اصفهان در جریان دیدار هفته گذشته این تیم مقابل فجر سپاسی از سیستم آفلاین VAR استفاده کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "واکنش فدراسیون فوتبال به داور ویدئویی باشگاه سپاهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش فدراسیون فوتبال به داور ویدئویی باشگاه سپاهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید