طراحی سامانه های هوشمند ابری تشخیص ابتدایی بیماری و آنالیز تداخلات دارویی

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، محققان یک شرکت مستقر در مرکز نوآوری دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر پیروز شدند اپلیکیشن هایی مبنی بر طراحی تداخلات دارویی، تشخیص اولیه بیماری بر اساس الگوریتم های هوشمند و داده های بالینی، تشخیص بیماری های مغز و اعصاب به وسیله پردازش های دادگان پاراکلینیکی و کلینیکی را طراحی نمایند.

طراحی سامانه های هوشمند ابری تشخیص ابتدایی بیماری و آنالیز تداخلات دارویی

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی گردش 360 به دور دنیا به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، نیما شریفی صادقی فارغ التحصیل رشته مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر، سرپرست شرکت دستیار سلامت پیشگام (RNS) و مجری طرح تحلیل و جداسازی بیماری های کاهنده روان با استفاده از شبکه های عمیق، بهبود جداسازی سه بعدی تومور مغزی با استفاده از شبکه های چند لایه تعمیم یافته گفت: ما در صدد برآمدیم در قالب این پروژه اپلیکیشن هایی را طراحی کنیم.

فارغ التحصیل رشته مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به یکی از این اپلیکیشن ها گفت: ما توانستیم مجموعه نرم افزارهایی را تهیه کنیم که می تواند بیماری های مغز و اعصاب را به صورت اتوماتیک بدون دخالت پزشک تشخیص دهد.

به گفته شریفی، این اپلیکیشن با استفاده از تشخیص های افتراقی و تصاویر پاراکلینیکی امکان تشخیص بیماری های مغز و اعصاب را فراهم می نماید.

وی اضافه نمود: این اولین اپلیکیشن در کشور است که به تشخیص بیماری های مغز و اعصاب می پردازد؛ این اپلیکیشن همانند یک پزشک عمل نموده و در تصمیم گیری به پزشک معالج یاری می نماید.

صادقی ادامه داد: در این اپلیکیشن 938 بیماری و 10 هزار سوال تخصصی را جمع آوری کردیم و بر اساس یک الگوریتم تصمیم گیری را انتشار دادیم؛ به واسطه این ها بیمار میتواند با پاسخ به سوالات، بیماری خود را بیابد.

این فارغ التحصیل رشته مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر در خصوص نرم افزار بومی که درحوزه دارو توسط این تیم طراحی شده گفت: اپلیکیشن دومی که توسط این تیم طراحی شده در خصوص تداخلات دارویی است زیرا اخیرا جان بسیاری از افراد با تداخلات دارویی به خطر می افتد.

وی ادامه داد: این سامانه، داروهای مورد استفاده بیمار را چک می نماید و تداخلات را می یابد؛ درواقع این سامانه همانند یک دستیار پزشک عمل نموده و به بیمار یاری می نماید که با تداخلات دارویی به بیمار آسیب وارد نگردد.

صادقی اضافه نمود: سامانه سومی که دراین مرکز طراحی کردیم در خصوص تشخیص بیماری هایی همچون ام اس، الزایمر، پارکینسون، با استفاده از علائم بالینی است.

وی خاطر نشان کرد: هدف ما از طراحی این اپلیکیشن ها اگاهی رسانی و کاهش درصد خطای پزشکی درنتیجه بالابردن استانداردهای پزشکی است.

این فارغ التحصیل رشته مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه این اپلیکیشن ها در کشورهای دنیا اول مانند امریکا و انگستان طراحی شده، گفت: اما این اپلیکیشن ها مطابق استانداردهای کشور ما نیست از این رو احتیاج بود که اپلیکشن های مورد احتیاج کشور را طراحی کنیم.

صادقی با تاکید بر اهمیت سلامت الکترونیک و سهولت درمان در کشور گفت: این اپلیکشن ها به زودی وارد کافه بازار می گردد که امکان استفاده آن فراهم خواهد شد.

این پروژه به سرپرستی محمد باقر مهناج استاد تمام دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر به پایان رسیده است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "طراحی سامانه های هوشمند ابری تشخیص ابتدایی بیماری و آنالیز تداخلات دارویی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی سامانه های هوشمند ابری تشخیص ابتدایی بیماری و آنالیز تداخلات دارویی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید