ریاست جشنواره کن به یک زن می رسد

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، آیریس نابلاک به احتمال فراوان به عنوان نخستین زن، ریاست جشنواره بین المللی فیلم کن را بر عهده خواهد گرفت.

ریاست جشنواره کن به یک زن می رسد

به گزارش ایسنا به نقل از ورایتی،جشنواره فیلم کن که امسال هفتاد و پنجمین سالگرد خود را جشن می گیرد، احتمالا مدیریت خود را به آیریس نابلاک ریس سابق وارنر مدیا (در فرانسه، آلمان، اتریش و سوئیس و بنلوکس) خواهد سپرد.

نابلاک موقعیت خوبی برای جانشینی پیر لسکور دارد که در ژوئن 2020 برای سومین دوره انتخاب شد و قصد دارد پس از این دوره آینده جشنواره کن، از سمت خود کناره گیری کند.

این مدیر اجرایی آلمانی الاصل که در پاریس زندگی می کند، هنوز از طریق هیات مدیره جشنواره کن انتخاب نشده اما از حمایت ویژه چهره های برجسته در دولت فرانسه برخوردار است و بر اساس اعلام منابع خبری فرانسوی، روزلین باشلو وزیر فرهنگ و دومینیک بوتونات رئیس هیات ملی فیلم فرانسه از مهم ترین حامیان او هستند.

رای گیری برای انتخاب مدیر جشنواره کن در جلسه بعدی هیات مدیره انجام خواهد شد.

اگرچه ریاست بر جشنواره کن بیشتر از اینکه نقشی عملیاتی باشد، یک سِمت افتخاری است، اما به مهارت های ویژه ای برای هدایت سیاست های داخلی جشنواره در کنار تیری فریمو مدیر هنری جشنواره و تامین حامیان مالی نو نیاز دارد. در حالی که تیری فرمو مسئولیت تمام تصمیمات خلاقانه و مذاکره با فیلمسازان بین المللی را همچنان عهده دار خواهد بود، حضور فردی چون آیرس نابلاک به عنوان رئیس که پیش از این در راس یک استودیو آمریکایی بوده، نقش مهمی در جذب فیلمسازان آمریکایی بیشتری برای نمایش فیلم هایشان در کن دارد.

پیش از پیر لسکور که از بنیانگذاران کانال پلاس فرانسه است، ژپل ژاکوب برای مدت 13 سال ریاست جشنواره کن را بر عهده دارد.

منبع: فرارو

به "ریاست جشنواره کن به یک زن می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریاست جشنواره کن به یک زن می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید