در جلسات هیات دولت و مجلس طی هفته های آینده نباید بیش از 15 نفر حاضر باشند

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، سخنگوی ستاد مبارزه با بیماری کرونا گفت: در جلسات هیات دولت و مجلس در هفته های آینده نباید بیش از 15 نفر حاضر باشند.

در جلسات هیات دولت و مجلس طی هفته های آینده نباید بیش از 15 نفر حاضر باشند

به گزارش گردش 360 به دور دنیا از فارس، علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد مبارزه با بیماری کرونا در پایان نشست مشترک ویدئو کنفرانس قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا با فرمانداران، بخشداران و روسای شبکه بهداشت و درمان شهرستان های سراسر کشور، در محل وزارت کشور گفت: امروز رئیس جمهور یک جلسه فوق العاده گذاشتند تا اطمینان حاصل کنیم که زیر ساخت های لازم برای اجرای طرحی که روز شنبه در ستاد ملی مصوب شد وجو داشته باشد.

وی ادامه داد: آخرین آماری که در ارتباط با شهرهای قرمز داریم تعداد 124 شهر در کشور شرایط قرمز، حدودا 160شهر نارنجی و 98 شهر هم شرایط زرد دارند. این طرح قطعاً از روز شنبه اجرا خواهد شد و قریب به 25 مرکز استان نیز در سطح هشدار سه یعنی قرمز قرار گرفته اند.

رئیسی شرح داد: همه کلانشهرها جزء این 25 شهر هستند. در این شرایط همه مشاغل تعطیل است به جز مشاغل سطح یک که تامین کننده مایحتاج مردم است. در حوزه اداری هم حدبیشتر یک سوم کارکنان حق حضور دارند.

سخنگوی ستاد گفت: تردد هایی که ایجاد می شود در سطح هشدار قرمز و نارنجی است و پلاک های بومی حق حضور در دیگر شهرها را ندارند و اگر وارد شهر دیگری شوند با جریمه سنگینی روبرو خواهند شد.

وی اضافه کرد: بیشتر جرائم توسط دوربین ها اعمال می شود. همه مدارس و دانشگاه ها غیر حضوری است. مراکز مذهبی و فرهنگی هم به مدت دو هفته تعطیل می وشند و نماز جماعات و جمعه هم تعطیل خواهد شد.

رئیسی گفت: در مناطق قرمز جلسات اداری که می خواهد برگزار شود حدبیشتر 15 نفر است و معنی آن این است که جلسه هیات دولت هم اگر قرار است برگزار شود بیش از 15 نفر نباید برگزار شود و بقیه به صورت وبیناری (آنلاین) حضور داشته باشند و حتی جلسات مجلس هم قطعا نمی تواند در تهران بیش از 15 نفر برگزار کند.

وی اضافه کرد: این به معنای تعطیلی نیست بلکه به صورت ویدئو کنفرانس با هم ارتباط داشته باشند. در شهر های نارنجی یا سطح هشدار دو حدبیشتر افراد میـ وانند 20 نفر و در شهرهای زرد 30 نفر در جلسات فیزیکی حضور یابند. یک جرائمی هم برای ضمانت اجرایی این تصمیات گرفته شده است.

رئیسی تاکید کرد: این محدویدت ها به هیچ وجه راهکار اصلی نیست و تنها راهی که میتواند ما را نجات دهد این است که همه پروتکل ها را رعایت کنند.

سخنگوی ستاد مبارزه با بیماری کرونا شرح داد: تعداد مبتلایان کارمندان بانک زیاد است و طبق این دستورالعمل باید با حداقل کارکنان نیز با حداقل تعداد حضور یابند. تجمع در بانک ها خیلی خطرناک است و از بانک ها هم خواسته ایم تسهیلاتی فراهم کنند که مردم راحت تر اقدامات بانکی خود را انجام دهند

منبع: جام جم آنلاین

به "در جلسات هیات دولت و مجلس طی هفته های آینده نباید بیش از 15 نفر حاضر باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در جلسات هیات دولت و مجلس طی هفته های آینده نباید بیش از 15 نفر حاضر باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید