خبرنگاران ایرانیان مقیم و شیعیان صربستان نماز عید سعید فطر را اقامه کردند

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، بلگراد - خبرنگاران-ایرانیان مقیم و شیعیان صربستانی امروز یکشنبه برابر با اول ماه شوال همزمان با کشورمان نماز عید سعید فطر را اقامه کردند.

خبرنگاران ایرانیان مقیم و شیعیان صربستان نماز عید سعید فطر را اقامه کردند

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، مراسم نماز عید فطر در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلگراد با حضور تعدادی از ایرانیان مقیم و همکاران سفارت و رایزنی فرهنگی به امامت سعید خلیلوویچ مدیر و پژوهشگر مرکز علوم دینی قم در بلگراد برگزار گردید.

خلیلوویچ در این مراسم ضمن تبریک عید فطر، از ماه مبارک رمضان به عنوان یک سرمایه بزرگ و الهام بخش وحدت مسلمانان دنیا یاد کرد. وی با اشاره به نقش انقلابی ماه مبارک رمضان در تزکیه نفس، بر ضرورت حفظ دستاوردهای معنوی و اخلاقی ماه مبارک رمضان در طول سال تاکید کرد.

رشید حسن پور سفیر جمهوری اسلامی ایران در صربستان نیز در این مراسم طی سخنانی با اشاره به این مطلب که استشمام عطر دل انگیز و روح افزای فطر و شکوفا شدن فطرت آدمی متبلور از نیایش های خالصانه در ماه مبارک رمضان، خبر از اتمام ضیافت الله و هنگامه رسیدن به پاداش برای روزه داران و صالحان دارد، گفت:عید فطر، عید خاتمه یافتن رمضان نیست.

حسن پور شرح داد: امیدوارم با خاتمه ماه روزه و تزکیه نفس و به برکت معنویات حاصله از این عید بزرگ شاهد همبستگی و همدلی روز افزون مسلمانان و ریشه کن شدن کینه، نفاق و افراط گرائی، کوتاه شدن دست ستمگران و برقراری و استمرار صلح و ثبات در سراسر دنیا و خلاصی مردمان دنیا از پلشتی ویروس کرونا و پیامدهای دردناک آن باشیم.

مسلمانان صربستان نیز صبح امروز (یکشنبه) در مسجد بایراکلی بلگراد نماز عید سعید فطر را به امامت رئیس العلمای جامعه اسلامی صربستان برگزار کردند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران ایرانیان مقیم و شیعیان صربستان نماز عید سعید فطر را اقامه کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ایرانیان مقیم و شیعیان صربستان نماز عید سعید فطر را اقامه کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید