طالبان مدعی تسلط بر مراکز ولایت های پکتیا و پکتیکا شد

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، گزارش ها حاکی از سقوط مراکز دو ولایت در جنوب شرق افغانستان است تا به این ترتیب، تعداد ولایت های تحت تسلط این گروه به 20 مورد برسد.

طالبان مدعی تسلط بر مراکز ولایت های پکتیا و پکتیکا شد

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان می گوید شهر شرن مرکز ولایت پکتیکا و شهر گردیز مرکز ولایت پکتیا افغانستان، به تسلط این گروه در آمده است.

به گفته وی، تمام منطقه ها شهر شرن مرکز ولایت پکتیکا از طریق این گروه تصرف شده و نیروهای امنیتی تحت محاصره هستند و از آن ها خواسته شده که تسلیم شوند.

همچنین رسانه های افغانستان گزارش داده اند که بیشتر نقاط شهر گردیز که مرکز ولایت پکتیا است هم تصرف شده و نیروهای امنیتی افغان از پاسگاه ها فرار کرده اند. ولایت های پکتیا و پکتیکا در جنوب شرق افغانستان قرار دارند.

تا به امروز مراکز ولایت های نیمروز، تخار، قندوز، جوزجان، سرپل، سمنگان، فراه، بغلان، بدخشان، غزنی، هرات، بادغیس، هلمند، قندهار، غور، زابل، لوگر، ارزگان، پکتیا و پکتیکا به دست طالبان افتاده است.

این درحالی است که آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد دیروز هشدار داد که در افغانستان، اوضاع از کنترل خارج شده و خواهان توقف حملات طالبان و بازگشت این گروه به میز مذاکره شد.

منبع: مهر

منبع: جام جم آنلاین

به "طالبان مدعی تسلط بر مراکز ولایت های پکتیا و پکتیکا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان مدعی تسلط بر مراکز ولایت های پکتیا و پکتیکا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید