کاهش دمای هوا در نوار شمالی کشور

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، تهران (پانا) - سازمان هواشناسی کشور گفت که دمای هوا در نوار شمالی کشور کاهش می یابد.

کاهش دمای هوا در نوار شمالی کشور

امروز سه شنبه 6 مهر در منطقه های از گیلان، اردبیل و شمال آذربایجان شرقی بارش باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود و بارش در این منطقه ها طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (7 و 8 مهر) تشدید خواهد شد.

گستره بارش در روزهای جمعه و شنبه (9 و 10 مهر) علاوه بر این منطقه ها، استان های مازندران، گلستان و شمال خراسان شمالی را هم فرا می گیرد همچنین فردا و پنجشنبه (7 و 8 مهر) در جنوب سیستان و بلوچستان و پنجشنبه و جمعه (8 و 9 مهر) در شمال آذربایجان غربی رگبار پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد رخ می دهد همچنین از بعدازظهر پنجشنبه و طی روزهای جمعه و شنبه (8، 9 و 10 مهر) با توجه به افزایش سرعت وزش باد دریای خزر مواج خواهد بود.

از فردا چهارشنبه 7 مهر تا اوایل هفته آینده دمای هوا به تدریج در نوار شمالی کشور به طور محسوسی کاهش می یابد به ویژه با توجه به هجوم هوای به نسبت سرد، دمای هوا از جمعه (9 مهر) تا اوایل هفته آینده در شمال شرق کشور بین 7 تا 10 درجه سانتیگراد کاهش می یابد.

همچنین روزهای جمعه و شنبه (9 و 10 مهر) در نوار شرقی کشور به ویژه در شمال سیستان و بلوچستان وزش باد شدید همراه با خیزش گردوخاک رخ می دهد همچنین از بعدازظهر جمعه و طی روز شنبه (9 و 10 مهر) در برخی ساعات در منطقه های از سمنان و شمال و شرق اصفهان وزش باد شدید با احتمال خیزش گرد و خاک پیش بینی می شود.

روز پنجشنبه (8 مهر) پدیده غالب در غرب کشور وزش باد خواهد بود و با توجه به پیش بینی توسعه چرخند حاره ای در شمال اقیانوس هند و حرکت غرب سوی آن، انتظار می رود شنبه و یکشنبه (10 و 11 مهر) در جنوب سیستان و بلوچستان به ویژه نوار ساحلی، رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید رخ دهد همچنین طی این مدت دریای عمان مواج و توفانی پیش بینی می شود.

آسمان تهران فردا (7 مهر) صاف، در بعدازظهر همراه با وزش باد و در شب تا قسمتی ابری با حداقل دمای 19 و حداکثر دمای 31 درجه سانتیگراد و طی پنجشنبه (8 مهر) صاف تا قسمتی ابری و در بعدازظهر همراه با وزش باد با حداقل دمای 18 و حداکثر دمای 30 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

طی امروز و فردا (6 و 7 مهر) اهواز با بالاترین دمای 41 و 42 درجه سانتیگراد گرم ترین و اردبیل با بیشینه دمای 17 و 16 درجه سانتیگراد خنک ترین مراکز استان های کشور هستند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "کاهش دمای هوا در نوار شمالی کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش دمای هوا در نوار شمالی کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید