محققان: واکسن استنشاقی ممکن است برای کووید 19 بهتر عمل کند

به گزارش گردش 360 به دور دنیا، بعضی از دانشمندان ادعا می نمایند واکسن کووید 19 ممکن است اگر به عنوان یک اسپری بینی استفاده گردد بهتر از تزریق عمل کند.

محققان: واکسن استنشاقی ممکن است برای کووید 19 بهتر عمل کند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی گردش 360 به دور دنیا به نقل از دیلی میل، بعضی از دانشمندان ادعا می نمایند واکسن Covid-19 ممکن است اگر به عنوان یک اسپری بینی استفاده گردد بهتر از تزریق عمل کند.

دانشگاه آکسفورد و کالج امپریال لندن به دنبال واکسن های مختلف هستند و واکسن هر دو دانشگاه به مرحله آزمایش بالینی رسیده است.

بعضی از کارشناسان باور دارند، اسپری بینی که به صورت استنشاقی است بهتر از تزریق ممکن است از ریه ها در برابر عفونت کووید 19 محافظت کند.

واکسن آنفلوانزا نیز قبلاً به وسیله اسپری بینی در انگلیس برای بچه ها تجویز می شده است؛ دانشمندان دانشگاه آکسفورد و کالج امپریال در لندن معتقدند دریافت واکسن به طور مستقیم به ریه ها ممکن است بهترین راه برای محافظت از مردم در برابر عفونت تنفسی باشد.

هر دو دانشگاه در حال حاضر مشغول آزمایش واکسن های خود علیه Covid-19 هستند که به وسیله تزریق به عضله بر روی هزاران انسان در کارآزمایی های بالینی انجام می گردد.

انتهای پیغام/

https://www.dailymail.co.uk/news/article-8451067/Covid-19-vaccine-work-best-nasal-spray-instead-injection.html

منبع: خبرگزاری فارس

به "محققان: واکسن استنشاقی ممکن است برای کووید 19 بهتر عمل کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محققان: واکسن استنشاقی ممکن است برای کووید 19 بهتر عمل کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید